Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
14/02/2020 - 20:15

SOR w Nowym Sączu znowu przyjmuje pacjentów

Piątkowej nocy ponownie zaczął funkcjonować Szpitalny Oddział Ratunkowy w Nowym Sączu. Pacjenci są przyjmowani po przerwie spowodowanej przyjęciem pacjenta z podejrzeniem koronawirusa i późniejszą dezynfekcją.

Przypomnijmy, że SOR został zamknięty i wstrzymał przyjmowanie pacjentów po tym, jak dzisiaj w godzinach przedpołudniowych karetka pogotowia ratunkowego przywiozła pacjenta z objawami przypominającymi te, jakie mają chorzy zakażeni koronawirusem.

Czytaj także: Nowy Sącz: Pacjent nie jest zarażony koronawirusem

Po kilku godzinach spędzonych w SOR, wspomniany pacjent, przy zastosowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa przeniesiony został do izolowanej sali – separatki w sądeckim szpitalu. Pacjent jest odizolowany od reszty chorych.

Zobacz też: Na co chory jest 40-latek? Wszyscy obawiają się koronawirusa

Lekarze czekają teraz, jakie będą wyniki badań, którym został poddany mężczyzna. Jego badania trafiły do laboratorium w Warszawie.

Szpitalny Oddział Ratunkowy po przeniesieniu chorego do separatki został zdezynfekowany.

- Przed godziną 20 SOR został ponownie uruchomiony i przyjmuje pacjentów – powiedziała naszemu portalowi Agnieszka Zelek – Rachtan, rzecznik prasowy sądeckiego szpitala.

W czasie, kiedy sądecki SOR był zamknięty, pacjenci byli kierowani do ościennych szpitali w Krynicy, Limanowej i Gorlicach.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe