Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
03/07/2020 - 19:40

Tragiczny finał poszukiwań 32-latka z Czerńca. Znaleziono jego ciało

Niestety wszystko wskazuje na to, że poszukiwania zaginionego 32-latka z gminy Łącko będą miały tragiczny finał. W piątek po godzinie 18 w pobliżu elektrowni wodnej na Dunajcu znaleziono zwłoki mężczyzny, którego wygląd przypomina osobę zaginioną. Na miejscu pracowali policjanci wraz z prokuratorem.

Było kilkanaście minut po godzinie 18, jak sądeccy strażacy otrzymali dramatyczne zgłoszenie. Pracownik elektrowni wodnej znajdującej się na Dunajcu w Świniarsku zauważył na nagraniu z monitoringu zwłoki mężczyzny znajdujące się w wodzie. Ciało było zaczepione o kratę od turbiny. We wskazane miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe.

Zobacz też Poszukiwania 32-latka zostały wznowione. Ratownicy sprawdzali koryto Dunajca

Strażacy wyjęli ciało denata z wody. Jak udało nam się dowiedzieć, jego wygląd przypominał rysopis zaginionego przed kilkoma dniami 32-latka z gminy Łącko. Na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora.

Informację o znalezieniu zwłok potwierdził mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona identyfikacja przez członków rodziny mężczyzny. Ponadto ciało zostanie poddane badaniom sekcyjnym, których wyniki pozwolą ustalić jak zginął mężczyzna i czy ktoś nie przyczynił się do jego śmierci.

Strażacy ochotnicy z Czerńca na swojej stronie potwierdzili, że w Świniarsku znaleziono ciało 32-letniego mieszkańca gminy Łącko. 

Zobacz też Nad Dunajcem znaleźli jego ubranie. Co się stało z 32-latkiem z gminy Łącko?

Przypomnijmy. 32-latek ostatni raz był widziany w niedzielę 28 czerwca w godzinach popołudniowych na rynku w Łącku. Stamtąd poszedł nad rzekę Dunajec i ślad po nim zaginął. Do tej pory nie wrócił do domu i nie skontaktował się z bliskimi, dlatego zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie na policję.

Nad Dunajcem w Łącku w okolicach tak zwanej plaży znaleziono rzeczy, które należały do zaginionego 32-latka, dlatego właśnie w tym miejscu w niedzielny wieczór i w poniedziałek szukało go kilkudziesięciu strażaków, policjantów i goprowców.  

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu