Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
07/04/2020 - 18:25

Wzięli sprawy w swoje ręce. Maseczkowe pospolite ruszenie na Sądecczyźnie

Ministerstwo zdrowia nie wyklucza, że z powodu narastającej epidemii koronawirusa noszenie maseczek w miejscach publicznych będzie obowiązkowe. Ale to nadal towar deficytowy, dlatego ludzie organizują pospolite ruszenie i sami siadają do maszyn do szycia. Tak zrobili pracownicy szkoły w Zabrzeży

Nasza szkoła, chociaż świeci pustkami, to atmosfera jest bardzo gorąca,  bo nauczyciele i uczniowie pracują zdalnie – mówi Grzegorz Baran,  dyrektor placówki.  - Są wśród nas tacy, którzy wspólnymi siłami starają się wspomagać innych.

Czytaj też Maseczki których nie ma, będą obowiązkowe. Dwie sądeckie firmy już je produkują 

Dyrekcja i pracownicy obsługi przyłączyli się do akcji facebookowej grupy „Szyjemy maseczki-okolice Łącka”. W ruch poszły maszyny do szycia.  Maseczki trafią do pracowników służby zdrowia.  

W to pospolite ruszenie zaangażowało się też  sądeckie starostwo powiatowe, które przekazało pół tysiąca maseczek straży pożarnej. Kolejnych pięćset trafi do personelu opiekującego się osobami przebywającymi na kwarantannie.

Czytaj te z Najnowszy hit internetu. "Kartka dla Medyka" podbija sieć [ZDJĘCIA] 

Dodatkowo, w porozumieniu ze starostą, wójt gminy Grybów Jacek Migacz przekazał 30 tysięcy złotych na zakup kombinezonów ochronnych dla pracowników Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)