Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
05/04/2023 - 09:25

Wypruwają całe tory do gołej ziemi. Tyle specjalistycznego sprzętu jeszcze nie widzieliście [ZDJĘCIA]

Jak wygląda modernizacja trasy kolejowej Tarnów – Muszyna? Zobaczcie zdjęcia, które najlepiej obrazują skalę przedsięwzięcia w Dolinie Popradu na odcinku od Piwnicznej-Zdroju do Milika w gminie Muszyna.

Wypruwają całe tory do gołej ziemi. Tyle specjalistycznego sprzętu Dolina Popradu jeszcze nie widziała

Przyznajemy rację naszym Czytelnikom, którzy oglądając zdjęcia wyremontowanych dworców w Miliku, Żegiestowie i Wierchomli Małej ironizowali, że dworce gotowe a tu tory kolejowe wyłączone z użytku ze względu na kolejne prace modernizacyjne. Jest w tym jakaś ironia, że robót nie dało się zsynchronizować, ale pamiętajcie że właścicielem dworców i torów są zupełnie inne spółki PKP.

Zobacz też: Wyglądały żałośnie a teraz nabrały należnej Dolinie Popradu klasy. Tak powinny wyglądać wszystkie dworce PKP

I choć obie są państwowe, to każda ma swój budżet, każda ma swój harmonogram prac oparty na możliwościach finansowych a finanse też są czasem z zupełnie innych źródeł. Komentować tego nie ma sensu, ale po przyjrzeniu się temu, co dzieje się na torach od granicy miejscowości Piwniczna-Zdrój do Milika w gminie Muszyna musicie przyznać, że rozmach prac jest naprawdę spory a w ich realizację zaangażowany jest – w ogromnej ilości – bardzo nowoczesny, specjalistyczny sprzęt. Stare tory na wielu odcinkach demontowane w całości. Wymieniane są nie tylko podkłady, ale cała podbudowa pod nimi.  

Zobacz też: Już nie straszy a zachwyca! Tak wygląda dziś dworzec PKP w Starym Sączu!

Teraz kilka słów od inwestora. Prace na linii nr 96 Tarnów – Muszyna rozpoczęły się już w marcu. To kolejne roboty, które mają podnieść sprawność trasy kolejowej, jej dostępność i bezpieczeństwo. - A to oznacza lepsze rozkładowe podróże pociągiem na południe Polski, m.in. do miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. Roboty obejmą remont 7 mostów stalowych, między innymi w miejscowościach Świebodzin, Ciężkowice, Piwniczna, Muszyna oraz 3 przepustów w miejscowościach Gromnik i Łowczów. W kilku lokalizacjach będzie też wymiana torów, a w Bobowej naprawa przejazdu kolejowo-drogowego – wyjaśnia Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

A my przypomnijmy, że w związku z opisanymi robotami od 12 marca aż do 10 czerwca na linii Tarnów – Muszyna obowiązuje komunikacja zastępcza – zamiast pociągów pasażerowie korzystają z autobusów. Dlatego dziś, gdy Wielkanoc już za pasem, wyczulamy Was mocno – zanim zdecydujecie się na korzystanie z tej komunikacji sprawdźcie po kilka razy zastępcze przystanki i szczegóły rozkładu jazdy. Dopytajcie zawczasu po kilka razy, na jakie połączenie możecie liczyć w 100 procentach. I bądźcie gotowi na skorzystanie z rozwiązań awaryjnych. ([email protected] Fot.: ES)

Wypruwają całe tory do gołej ziemi. Tyle specjalistycznego sprzętu Dolina Popradu jeszcze nie widziała
Jak wygląda modernizacja trasy kolejowej Tarnów – Muszyna? Zobaczcie zdjęcia, które najlepiej obrazują skalę przedsięwzięcia w Dolinie Popradu na odcinku od Piwnicznej-Zdroju do Milika w gminie Muszyna.


Dziękujemy za przesłanie błędu