Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
17/07/2023 - 11:55

Wyłania się kolejne nowe rondo w Nowym Sączu. Uważajcie na tymczasową organizację ruchu

Gdy dziś, 17 lipca robiliśmy zdjęcia na placu budowy nowego ronda u zbiegu ulic 1 Brygady i Freislera w Nowym Sączu mieliśmy się okazję przekonać, że nie wszyscy kierowcy właściwie odczytują widoczne tu oznakowanie dotyczące organizacji ruchu. Patrzcie uważnie, bo rzeczywiście sytuacja jest dość skomplikowana.

Najtrudniej dziś dostać się do Biedronki, bo trzeba wjechać na pas, na którym jak byk stoi wcześniej znak, że jest zakaz wjazdu. Teoretycznie na parking przy dyskoncie można się dostać wewnętrznymi uliczkami osiedla Wojska Polskiego, ale to dla niewtajemniczonych, niezaznajomionych z ich układem, dość karkołomne przedsięwzięcie. Równie skomplikowanie przedstawia się układ ruchu od strony dzikiego ronda, czyli od skrzyżowania ulic 1 Brygady i Al. Piłsudskiego. Jeśli chcecie jechać, by dostać się choćby w ulicę Wiśniowieckiego, musicie bardzo uważnie patrzeć na znaki. 

Nowy Sącz: „sikający rycerzyk” znów w roli głównej. Radny apeluje o empatię, miasto twardo obstaje przy swoim

Co jeszcze? Asfalt w obrębie budowanego ronda na pasie od dzikiego ronda w stronę MPEC jest zdjęty. Piesi mają wytyczone na 1 Brygady dwa przejścia – tam gdzie są – nieczynne dziś – światła koło Ibisa i dalej dopiero kilkadziesiąt metrów za Biedronką. Też miejcie się z tym na baczności, bo część i tak przechodzi niemal przez środek placu budowy.

Widać, że przełożona jest już część sieci w korpusie drogi, miejscami są już nowe lampy uliczne. Są już pierwsze warstwy asfaltu na Freislera, część nowych chodników, widać zarys kształtu ronda i część nowej nawierzchni, warstwy wiążącej, na pasie od MPEC do dzikiego ronda. Sporo zrobiono, sporo zostało do zrobienia.

A my przypomnijmy, że nowe rondo, tradycyjne, ma kosztować ponad 5 milionów złotych a musi być wykonane już do końca września 2023 roku. Także cierpliwości i baczcie bacznie na znaki. ([email protected] Fot.: ES) © Materiał chroniony prawem autorskim

Wyłania się kolejne nowe rondo w Nowym Sączu. Uważajcie na tymczasową organizację ruchu
Gdy dziś, 17 lipca robiliśmy zdjęcia na placu budowy nowego ronda u zbiegu ulic 1 Brygady i Freislera w Nowym Sączu mieliśmy się okazję przekonać, że nie wszyscy kierowcy właściwie odczytują widoczne tu oznakowanie dotyczące organizacji ruchu. Patrzcie uważnie, bo rzeczywiście sytuacja jest dość skomplikowana. (Fot.: ES)


Dziękujemy za przesłanie błędu