Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
04/04/2023 - 08:05

Wyglądały żałośnie a teraz nabrały należnej Dolinie Popradu klasy. Tak powinny wyglądać wszystkie dworce PKP

Zabieramy Was dziś do kolejnych trzech miejscowości Doliny Popradu, w których modernizowane są dworce PKP. To, co kiedyś po prostu wyglądało żałośnie, dziś nabiera należnej Dolinie Popradu klasy. W roli głównej Milik w Muszynie i Zubrzyk oraz Wierchomla w gminie Piwnicznej-Zdroju.

Zobacz też: Już nie straszy a zachwyca! Tak wygląda dziś dworzec PKP w Starym Sączu!

Wedle zapowiedzi inwestora historyczny dworzec w Wierchomli Małej miał przejść renowację elewacji wraz z znajdującymi się na niej detalami architektonicznymi. I rzeczywiście to się udało, miejsce to wygląda bardzo klimatycznie.

- We wnętrzu podróżni znajdą nowocześnie urządzoną strefę obsługi podróżnych, czyli poczekalnię. Będzie ona wyposażona w ławki z możliwością podładowania urządzeń, gabloty z rozkładami jazdy, zegar oraz elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów. Tuż obok niej zaprojektowano dworcową toaletę. Resztę powierzchni dworca zajmą pomieszczenia techniczne i przeznaczone dla spółek kolejowych - zapowiada PKP.

Bardzo ważne dla tej turystycznej miejscowości jest to, zainstalowano już stojaki na rowery nie tylko przy samym dworcu, ale też zaraz obok, po drugiej stronie drogi wojewódzkiej. W sumie jest ich ponad 20. Tu też są boksy z zadaszeniem i stołami i siedziskami gdzie można odpocząć w czasie pieszej czy rowerowej eskapady. Całość ma kosztować 3,91 mln.

Zobacz też: Są po prostu piękne! Zobacz gotowe, dwa nowe dworce w Dolinie Popradu [ZDJĘCIA]

Dworzec w Żegiestowie, który wybudowano w 1908 roku też w końcu wygląda w cywilizowany sposób. Zachowana zabytkowa konstrukcja ma piękne klasyczne kolory bez zbędnej krzykliwości. Nie wiemy jak Wy, ale my lubimy taką naturalność w leciwych budynkach, bo dzięki niej wyglądają po prostu przytulnie.

Dworzec w Miliku to już ukłon w stronę nowoczesności. Szary blaszany dach, duże przeszklenia, kremowe ściany i wstawki w kolorze drewna. Cieszy nas to, że jest bardzo spójny z kolejnym dworcem modernizowanym w tej samej formule w Łomnicy-Zdroju, o którym pisaliśmy już w publikacji  Taki piękny dworzec, że już dziś turyści się fotografują na jego tle!

Zauważyliście, że na wszystkich budynkach są nazwy stacji pisane tą samą czcionką i niemal identyczne zegary? Z tej perspektywy widać, że wszystkie modernizowane przez PKP dworce traktowane są jako – w dużym uproszczeniu – jeden organizm stanowiący świetną wizytówkę Doliny Popradu. Jak też na pewno zwróciliście uwagę, na dachu każdej z trzech konstrukcji znalazło się miejsce na instalację fotowoltaiczną. Kciuk w górę! Czekamy na Wasze komentarze. ([email protected] Fot.: ES)

Wyglądały żałośnie a teraz nabrały należnej Dolinie Popradu klasy. Tak powinny wyglądać wszystkie dworce PKP
Zabieramy Was dziś do kolejnych trzech miejscowości Doliny Popradu, w których modernizowane są dworce PKP. To, co kiedyś po prostu wyglądało żałośnie dziś nabiera należnej Dolinie Popradu klasy. W roli głównej Milik w Muszynie i Zubrzyk oraz Wierchomla w gminie Piwnicznej-Zdroju. (Fot.: ES)


Dziękujemy za przesłanie błędu