Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
14/03/2023 - 15:45

Wydadzą ponad 27 milionów! Ruszył remont drogi obsługującej aż trzy gminy!

Za kwotę blisko 27,8 miliona złotych ruszyła właśnie kompleksowa przebudowa droga powiatowej Paszyn – Mogilno – Krużlowa. Roboty potrwają aż do 2025 roku choć obejmują ledwie 4,5 kilometra tej strategicznej dla okolicy nitki.

Zapytacie: dlaczego tak długo to będzie trwało? Bo to bardzo trudne zadanie wymagające odtworzenia drogi niemal od „zera”. Zanim drogowcy położą pierwsze warstwy asfaltu, trzeba wcześniej odbudować umocnienia od strony pobliskiego potoku, korpus drogowy, podbudowy oraz odwodnienie.

Zobacz też: Nowy Sącz: tu Grodzką nie przejedziesz. Co się zmieni już od jutra?

- Zostanie przebudowana i rozbudowana podbudowa jezdni i poboczy oraz elementów odwodnienia drogi – obrazuje starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Na odcinku zniszczonym przez klęski żywiołowe zostaną zrobione umocnienia siatkowo-kamienne, mury oporowe i zabezpieczone skarpy od strony potoku Łubinka.

W planie jest również modernizacja 3 mostów i budowa chodników na odcinku w sumie 1,3 km. Prace właśnie ruszyły a zgodnie z harmonogramem inwestycja, podzielona na etapy, ma potrwać do 2025 roku.

A my przypomnijmy na zakończenie, że powiat zdobył na to przedsięwzięcie aż 16 920 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. ([email protected] Fot.: Starostwo Powiatowe MO)Dziękujemy za przesłanie błędu