Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 kwietnia. Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
07/09/2023 - 08:30

Wstrząsające! 13-latka chciała targnąć się na życie. To był wyścig z czasem

To był prawdziwy wyścig z czasem. 13-letnia dziewczyna chciała targnąć się na własne życie. Sama zadzwoniła pod numer alarmowy informując, że zażyła dużą ilość środków antydepresyjnych. We wtorkowy wieczór w gminie Chełmiec szukali jej strażacy i policjanci.

We wtorkowy wieczór, kilkanaście minut po godzinie dziewiętnastej, sądeckie służby ratunkowe zostały postawione na równe nogi. Pod numer alarmowy 112 zadzwoniła 13-letnia dziewczyna, która poinformowała, że chce popełnić samobójstwo. Twierdziła, że przedawkowała leki antydepresyjne. Nie chciała powiedzieć, gdzie dokładnie się znajduje. Zdradziła jedynie, że w lesie w pobliżu jednej ze szkół w gminie Chełmiec.

Zobacz też Niewyobrażalna tragedia! Nie żyje 23-letni mężczyzna, miał związane ręce i nogi 

We wskazane miejsce natychmiast pośpieszyły liczne straże pożarne, policja i pogotowie ratunkowe. Strażacy szybko podzielili się na kilkuosobowe grupy i wydzielili teren, który trzeba było przeszukać. Ledwo rozpoczęli poszukiwania, a dowodzący akcją poszukiwawczą otrzymał informacje, że 13-latka odnalazła się i znajduje się pod opieką załogi pogotowia ratunkowego. Ratownicy medyczni przewieźli ją do szpitala.

Jak na razie nie udało nam się dowiedzieć, czy nastolatka rzeczywiście zażyła leki czy to był tylko głupi, bezmyślny żart. Nie wiadomo również, dlaczego próbowała targnąć się na własne życie. 

Dlaczego dzieci i młodzież popełniają samobójstwo? Jakiś czas temu na łamach naszego portalu wyjaśniała to Magdalena Wajda - psycholog i dyrektor Instytutu Diagnostyki, Opiniodawstwa i Pomocy Psychologicznej WSB-NLU.

- Każdy przypadek aktu samobójczego jest inny i niesie za sobą inną historię. Dlatego nie jest łatwo jednoznacznie wyodrębnić przyczyny, które prowadzą do śmierci wśród młodych ludzi. Z punktu widzenia wiedzy psychologicznej można jednak wyróżnić czynniki ryzyka - tłumaczyła. 

Czytaj dalej na kolejnej stronie... Dziękujemy za przesłanie błędu