Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
26/03/2019 - 08:10

Wróciła zima. W Krynicy i Muszynie pada śnieg. Kiedy wróci wiosna?

Zima wróciła do Krynicy i Muszyny. Już w poniedziałkowy wieczór zaczął prószyć niewielki śnieg, który pokrył okoliczne wzniesienia. Po temperaturze, która w sobotę i niedzielę sięgała dwudziestu kresek powyżej zera, biały puch to niemiła niespodzianka.

Słońce i wysoka temperatura, a za chwilę na przemian deszcz i biały puch. Tak jest od wczoraj w Krynicy i Muszynie. W kalendarzu już wiosna, ale zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W obu uzdrowiskach  prószy niewielki śnieg.  

Na ulicach i chodnikach nie trzyma się. Jeśli  jest, to jedynie na drzewach, trawnikach, dachach domów. Dziś temperatura spadła z kilkunastu do pięciu kresek powyżej zera.

Skąd ten nagły powrót zimy? Polska znajduje się pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieszcza się znad Zatoki Botnickiej nad Białoruś. Z północy na południe kraju, przesuwa się zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym, za którym napływa powietrze pochodzenia arktycznego. Dotkliwemu chłodowi będą towarzyszyć  silne porywy wiatru. W górach mogą osiągać do 85 kilometrów na godzinę.

 Poprawa pogody przyjdzie w weekend. Wedle zapowiedzi synoptyków będzie słonecznie. Słupki rtęci pokażą nawet dwadzieścia stopni Celsjusza.

(MK) fot. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)