Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
30/11/2023 - 23:00

Wprowadzają nowe rozwiązania komunikacyjne w Muszynie. Ulica Wąska od 2024 roku będzie dwukierunkowa

Muszyna wprowadza nowe rozwiązanie komunikacyjne, w mieście powstają nowe miejsca parkingowe. W przyszłym roku ulica Wąska, znajdująca się za budynkiem Urzędu Miasta i Gminy, stanie się dwukierunkowa.

Muszyna wprowadza nowe rozwiązanie komunikacyjne, w mieście powstają nowe miejsca parkingowe. 

- Rozwiązaliśmy w dużej mierze problem parkowania na Zapopradziu. Wykupiliśmy grunty przy obiekcie Korona, w pobliżu planowanej dolnej stacji kolejki gondolowej na Malnik jest parking tymczasowy, który spełnia swoje zadanie. - mówi burmistrz Jan Golba. 

- Zostały podbudowane też inne miejsca postojowe na Zaporadziu, jak parking przy torach kolejowych. Staramy się również o uzyskanie terenu od PKP przy Baszcie, który przeznaczymy na kolejne miejsca parkingowe. 

Wzdłuż Zazamcza powstają nowe zatoki parkingowe, które umożliwią zatrzymanie pojazdów dla tych osób, które będą chciały zwiedzić zamek. Posłużą one też tym, którzy korzystać będą z Parku Rekreacji nad potokiem Szczawnik.

- Natomiast ulica Wąska, która znajduje się za budynkiem Urzędu Miasta i Gminy, w przyszłym roku stanie się dwukierunkowa. - dodaje burmistrz. 

- Rozwiąże to całkowicie problem związany z komunikacją w rynku. 

(MK), fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu