Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
05/07/2020 - 11:05

W Zabrzeży błyskawicznie rośnie most rowerowy nad Dunajcem

VeloDunajec to odcinek trasy rowerowej, w który w gminie Łącko inwestuje województwo małopolskie. Jedną ze składowych inwestycji jest kładka, która połączy łącką Zabrzeż z Wietrznicą (gmina Ochotnica Dolna) po drugiej stronie rzeki. Zobaczcie ile już udało się tu zrobić.

Trasa VeloDunajec ma liczyć w sumie 172 kilometry i połączyć Zakopane z Wierzchosławicami. Biegnie również przez gminę Łącko, gdzie założono budowę dwóch kładek rowerowych – jednej w Łącku a drugiej w Zabrzeży właśnie. Oczywiście trasa ta łączyć się będzie z innymi trasami rowerowymi w regionie m.in. z trasą rowerową, którą już zrobiono wokół Jeziora Czorsztyńskiego i trasą EuroVelo i na całym swoim przebiegu będzie miała nawierzchnię asfaltową a w lasach z kruszywa.

Wow! W Zabrzeży rośnie błyskawicznie most rowerowy nad Dunajcem!

Zobacz też: Dziś jest klepisko, jesienią będzie tu megatrasa rowerowa! [WIDEO]

Skupiając się na naszym powiecie odcinek ze Szczawnicy (granica polsko- słowacka) do Zabrzeży liczyć będzie 18,7 km a z Zabrzeży do Starego Sącza 26,8 km.

Mimo niesprzyjającej ostatnio pogody i dużych wahań poziomu Dunajca budowa kładki w Zabrzeży idzie w bardzo szybkim tempie – całość ma być oddana do użytku już w przyszłym roku. Jak to wygląda w terenie? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES

Wow! W Zabrzeży rośnie błyskawicznie most rowerowy nad Dunajcem!
VeloDunajec to odcinek trasy rowerowej, w który w gminie Łącko inwestuje województwo małopolskie. Jedną ze składowych inwestycji jest kładka która połączy łącką Zabrzeż z Wietrznicą (gmina Ochotnica Dolna) po drugiej stronie rzeki. Zobaczcie ile już udało się tu zrobić.


Dziękujemy za przesłanie błędu