Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
04/01/2023 - 18:45

WOT ma już lokum w Korzennej i 30 hektarów w Wojnarowej

W gminie Korzenna już wkrótce ulokują się Wojska Obrony Terytorialnej. Dzisiaj wójt Leszek Skowron podpisał z dowództwem WOT ostateczną umowę najmu jednego z budynków w Korzennej, w którym będą stacjonowali terytorialsi.

Czytaj także: Droższe bilety wstępu na kryte lodowisko w Nowym Sączu. Podwyżka od 2 stycznia

Informacja o podpisaniu umowy została podana podczas dzisiejszej konferencji prasowej w której uczestniczyli senator Wiktor Durlak, pełnomocnik PiS w okręgu sądecko-gorlickim oraz posłowie: Barbara Bartus, Jan Duda i Patryk Wicher.

Pięcioletnia umowa najmu większej części budynku została zawarta w Urzędzie Gminy w Korzennej z Zarządem Infrastruktury Wojskowej w Krakowie. Budynek został przekazany od razu Wojskom Obrony Terytorialnej, a dokładniej 114 Batalionowi Lekkiej Piechoty w Limanowej.

Jak dowiedział się Sądeczanin w Urzędzie Gminy w Korzennej już wkrótce do tego obiektu wprowadzi się kadra dowódcza WOT.

Gmina zaadaptowała dużą część wspomnianego budynku znajdującego się nieopodal stadionu w Korzennej na potrzeby wojskowych. To zadanie pochłonęło około 240 tysięcy złotych. Wojsko będzie spłacało gminie tę kwotę sukcesywnie w czynszu.

Remont pomieszczeń udało się zakończyć jeszcze w starym 2022 roku. Ulokowanie się terytorialsów w Korzennej to przede wszystkim wzmocnienie prestiżu gminy, a także szansa na zatrudnienie przez wojsko jej mieszkańców. Na terenie gminy Korzenna ma być prowadzone szkolenie terytorialsów.

Czytaj także: W szpitalach w regionie ograniczone odwiedziny pacjentów. Apel o rozsądek do odwiedzających

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu