Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
08/04/2021 - 10:20

Wola Krogulecka: wybudują ekologiczny, zielony parking na półkach

Mamy bardzo dobre wieści, dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Gmina Stary Sącz chce na Woli Kroguleckiej wybudować parking i miejsce obsługi turystów z prawdziwego zdarzenia. Co się kryje pod tym hasłem?

Wola Krogulecka: będzie ekologiczny parking na półkach dla turystów

Gmina Stary Sącz otrzymała aż 8 milionów złotych z tarczy antykryzysowej dla gmin górskich. Środki te muszą być spożytkowane na przedsięwzięcia związane z turystyką i rekreacją. Część – o czym pisaliśmy szczegółowo w publikacji To już pewne! Skate park w Starym Sączu powstanie przy ulicy Podegrodzkiej! – przeznaczona zostanie na budowę skate parku przy ul. Podegrodzkiej.

Ale to nie wszystko. Gmina właśnie zleca zaprojektowanie parkingu z prawdziwego zdarzenia na Woli Kroguleckiej, który ma obsługiwać ruch turystyczny na platformie widokowej.
- Parking powstanie na działce należącej do gminy, po lewej stronie przy wjeździe, gdzie dziś funkcjonują prowizoryczne miejsca postojowe. Chcemy, by parking ten nie zakłócał walorów przyrodniczych okolicy dlatego ma być poziomowy, na półkach, z zieleńcami. Tak żeby wtapiał się jak najmocniej w zielony pejzaż tego miejsca. Będą tu dwa miejsca dla busów i liczymy na to, że uda się wygospodarować 40, 50 miejsc dla aut osobowych – zapowiada zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Zobacz też: Amfiteatr, tężnie czy pole dla kamperów? Na to Piwniczna-Zdrój ma pieniądze

- Dodatkowo chcemy tu stworzyć miejsce obsługi ruchu turystycznego z prawdziwego zdarzenia. Będzie ubikacja, ławeczki, stoliki, tak by turyści mogli tu spokojnie zjeść i odpocząć. A dodatkowo chcemy tu zrobić przyłącze, gniazdka elektryczne, żeby panie z naszych kół gospodyń wiejskich mogły tu podpiąć się na przykład z lodówką i sprzedawać swoje produkty – obrazuje dalej samorządowiec.

W tym roku gmina chce mieć gotowy projekt i uzyskać pozwolenie na budowę a realizacja inwestycji przewidziana jest na rok 2022. ([email protected] Fot.: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu