Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
10/10/2017 - 06:05

Wojtuś z Rytra zostanie patronem ulicy, przy której będzie nowy sąd rejonowy?

Czy korespondencja Sądu Rejonowego w Nowym Sączu będzie słaniem listów na Berdyczów? Wymiar sprawiedliwości już szykuje się do przeprowadzki, a ulica przy której stoi budynek ciągle nie ma nazwy ani patrona. W magistracie na ten temat cicho, ale wśród internatów mocnym kandydatem jest… Wojtuś z Rytra.

Gmach jest już gotowy, teraz wykańczane jest jego wnętrze. Sąd rejonowy, którego agendy i wydziały rozrzucone są po całym mieście, do nowej siedziby przeniesie się w grudniu. 

Czytaj też Nowy wypasiony gmach Sądu Rejonowego w Nowym Sączu z podziemnym parkingiem i patio[ZDJĘCIA]

- Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia gotowe powinno być pozwolenie na użytkowanie obiektu - mówił w rozmowie z Sądeczaninem  Józef Kiełbasa, dyrektor Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. -  Najpierw Z siedziby przy ulicy Pijarskiej zostanie przeniesiony do nowego budynku wydział ksiąg wieczystych, wydział cywilny, kierownictwo sądu i administracja. Opuścimy też pomieszczenia przy  Strzeleckiej i wynajmowany lokal przy ulicy Mickiewicza, gdzie mieści się wydział rodzinny - zapowiada dyrektor Kiełbasa.

Do nowego sądu, wiedzie nowa ulica, która na razie nie ma nazwy. I to spędza sen z powiek szefostwu instytucji.

- Z  trzymiesięcznym wyprzedzeniem muszą być rozpisywane rozprawy w salach sadowych w naszej nowej siedzibie. Przecież nie możemy informować, że to budynek, przy ulicy, która jest łącznikiem między Grunwaldzką i Grottgera.  Przepisy wymagają dokładnej nazwy ulicy  i  numeru budynku.

Nazwę ulicy mogą nadać tylko radni, ale jak dotąd sprawą się nie zajęli. Jak długo trzeba jeszcze czekać?

- Jak ulica będzie skończona, to wtedy będzie nazwa - odpowiada przewodnicząca rady miasta Boża Jawor. - Nie może nadawać nazwy czemuś, co jeszcze nie jest skończone. Rozmawiałam na ten temat  z prezydentem i do tego tematu wrócimy lada moment. Myślę, że jeszcze w tym roku ulicy zostanie nadana nazwa.

Jaka? Propozycji jest wiele - odpowiada przewodnicząca.

Na razie nadaniem nazwy ulicy, przy której znajduje się nowa siedziba sadu rejonowego  zajmują się internauci. i dobrze się przy bawią.

Najwięcej zwolenników ma nazwa ulica Sądowa. Wśród potencjalnych patronów króluje Wojtuś z Rytra, choc swoich fanów ma też  Zbigniew Ziobro.

Agnieszka Michalik, fot. A.M

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu