Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
20/08/2021 - 14:00

Wójt Korzennej pochwalił się nową drogą. Trzeba przyznać, nieźle to wygląda

Pracownicy budowlani nie próżnują - wykorzystują wakacyjną pogodę na tyle, na ile to możliwe. Dzięki temu w Korzennej z powodzeniem realizowane są kolejne drogowe inwestycje. O jednej z nich wspomniał wójt gminy Leszek Skowron w mediach społecznościowych.

Czytaj też: Mieszkania na wynajem w Korzennej? Sprawdzamy, na której działce

Nowa, równa, asfaltowa nawierzchnia została już oddana do dyspozycji kierowców, którzy od kilku dni testują drogę po remoncie. Dotychczasowa betonowa nawierzchnia była bardzo wyboista i mocno zniszczona. W ostatnich latach w okolicy przybyło zabudowań i domów, zwiększają się także potrzeby mieszkańców Korzennej. W konsekwencji wzrasta ruch, dlatego konieczne było zapewnienie lokalnej społeczności drogi, która pozwoliłaby na bezproblemowe wymijanie się samochodów i sprawne przemieszczanie się.

- Konsekwentnie modernizujemy drogi gminne. Tym razem finalizowany jest remont drogi Korzenna – Świegocin. Pozostało już tylko malowanie pasów i inwestycja będzie zakończona – pochwalił się wójt gminy Leszek Skowron w mediach społecznościowych. Trzeba przyznać, nieźle to wygląda.

Inwestycja kosztowała gminę prawie 1,3 mln zł, jednak większość, bo prawie milion, udało się pokryć z funduszu dróg samorządowych. Szersza droga i wykonane wzdłuż niej pobocza poprawiły bezpieczeństwo pieszych, co jest szczególnie istotne ze względu na zbliżający się rok szkolny. Wielu uczniów korzystało z tej drogi idąc do szkoły. Teraz ich rodzice będą mieli mniej zmartwień. ([email protected], fot. Facebook.com - wójt gminy Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu