Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 października. Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
23/09/2021 - 17:00

Wojskowy Black Hawk uszkodził linie energetyczne. Straty sięgają 30 tys. złotych

Jak do tego doszło, że śmigłowiec wojskowy Black Hawk zahaczył w Kunkowej o linie energetyczne i musiał awaryjnie lądować? Czy zawinił pilot? A może do wypadku przyczyniła się awaria maszyny? Na te pytania próbuje odpowiedzieć komisja do spraw badania wypadków lotniczych. Firma Tauron oszacowała straty na kwotę 30 tysięcy złotych.


Tak jak już informowaliśmy, do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie w Uściu Gorlickim. Załoga śmigłowca musiała lądować awaryjnie na pobliskiej łące. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jak udało nam się dowiedzieć, zaraz po tym zdarzeniu, kierownik dystrybucji firmy Tauron powiadomił Komendę Powiatową Policji w Gorlicach o uszkodzeniu linii energetycznych w miejscowości Kunkowa przez śmigłowiec wojskowy, co spowodowało przerwy w dostawie prądu w dwóch miejscowościach. Firma oszacowała straty na kwotę 30 tysięcy złotych.   

- Przyjęliśmy zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa. Na miejscu przez grupę dochodzeniowo-śledczą zostały wykonane oględziny. Dalsze czynności podejmowała żandarmeria wojskowa – powiedziała naszej redakcji asp. Anna Wójcik z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Jeszcze tego samego dnia, w którym doszło do wypadku, do Uścia Gorlickiego przyjechała żandarmeria wojskowa i komisja do spraw badania wypadków lotniczych, która przez wiele godzin prowadziła czynności na miejscu. Jak doszło do tego zdarzenia? Czy zawinił pilot? A może do wypadku przyczyniła się awaria maszyny? Przekonamy się już wkrótce. W tej sprawie skierowaliśmy do Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie pytania, ale jak na razie nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. F. Sztaba)Dziękujemy za przesłanie błędu