Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
19/09/2017 - 08:35

Wojewoda zaskarżył uchwałę. „Solidarność” nauczycieli utrze nosa sądeckim radnym?

W Samorządowym Kolegium Odwoławczym rozstrzygnie się ważność uchwały w sprawie likwidacji Zespołu Placówek Oświatowych przy Jagiellońskiej w Nowym Sączu i włączenia Międzyszkolnego Ośrodka Gimnastyki Korekcyjnej do zespołu przy ul. Kunegundy. Uchwałę zaskarżył wojewoda.

- Wojewoda udowadnia, że rada miasta podejmując tę uchwalę przekroczyła swoje kompetencje – mówi krótko radny Józef Hojnor z PO, który od początku, podobnie jak reszta jego kolegów klubowych nie zgadzał się po pierwsze z samym przeniesieniem ośrodka a po drugie zwracał uwagę na uchybienia formalne. Te same, które teraz radnym wytyka wojewoda.

Zobacz też: Radni walczą o Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej?

Uchwałę o likwidacji ZPO i MOGK zaskarżyła nauczycielska „Solidarność” a wojewoda uznał skargę za zasadną i skierował sprawę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Przypomnijmy. W styczniu po burzliwej dyskusji przy sześciu głosach wstrzymujących się radni zadecydowali o rozwiązaniu Zespołu Placówek Oświatowych działających przy Jagiellońskiej. Dali tym samym zielone światło by Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej został od września włączony do nowego Zespołu, w skład którego wchodzić będzie Liceum Sportowe. Adres? Siedziba gimnazjum św. Kingi przy Nadbrzeżnej. A na Plantach będzie biblioteka.

Zobacz też: Zamiast gimnastyki korekcyjnej będzie tu biblioteka. Radni zadecydowali

Radni PO nie brali udziału w głosowaniu.

Pomysł przeniesienia ZPO, w skład którego wchodzi Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej od początku spotkał się z protestem rodziców i zdecydowanej większości i związków zawodowych nauczycieli. Teraz o ważności uchwały zadecyduje sąd administracyjny.

ES [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu