Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
03/01/2019 - 17:50

Wojciech Piech został sekretarzem Województwa Małopolskiego

Wojciech Piech, były wiceprezydent Nowego Sącza, a teraz radny został sekretarzem Województwa Małopolskiego. Wygrał konkurs na to stanowisko.

Konkurs został ogłoszony w połowie grudnia ubiegłego roku, a rozstrzygnięto go kilka dni temu. Wojciech Piech w poprzedniej kadencji samorządowej był współpracownikiem poprzedniego prezydenta Ryszarda Nowaka. Wcześniej był sekretarzem Urzędu Miasta w Nowym Sączu. Obecnie jest radnym miasta i przewodniczącym Komisji Infrastruktury i Środowiska RM.

Czytaj także: Jest nowy dyrektor MOSiR i szefowa Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej UM

Były wiceprezydent Nowego Sącza legitymuje się kilkunastoletnim doświadczeniem samorządowym. Teraz, po wygranym konkursie będzie sekretarzem Województwa Małopolskiego.

- Pan Wojciech Piech posiada odpowiednie kwalifikacje do zatrudnienia na wyżej wymienionym stanowisku - czytamy w uzasadnieniu wyboru. - Został najwyżej oceniony przez komisję w procesie rekrutacji. Dysponuje odpowiednim doświadczeniem zawodowym, posiada kompetencje menadżerskie do zarządzania dużym zespołem, wykazał się bardzo dobrą znajomością podstawowych aktów prawnych oraz wiedzy specjalistycznej wymaganej na powyższym stanowisku.  

Niestety, nie udało się nam, mimo kilkukrotnych prób, skontaktować z nowym sekretarzem.

Wcześniej, przed sądeczaninem funkcję tę pełnił Wojciech Szczepanik (do 31 grudnia 2018 roku).

[email protected], fot. arch. Sadeczanin.info.Dziękujemy za przesłanie błędu