Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
25/07/2018 - 17:50

Woda opadła, teraz leczą rany po ulewach na podmytych drogach

Kamienica i Mszana Dolna . To właśnie w tych dwóch gorczańskich gminach fala powodziowa nie tylko odcięła od świata kilkadziesiąt domów, ale też zniszczyła drogę wojewódzką nr 968, która jest praktycznie nieprzejezdna. Trzeba ją jak najszybciej naprawić, jednak gminy nie są w stanie dźwignąć takiego finansowego ciężaru.

Gwałtowne opady deszczu trwały przez kilkanaście dni, jednak ich kulminacja nastąpiła 18 lipca – wzburzony potok Kamienica zalał domy i pola uprawne, a w kilku miejscach zniszczył drogę wojewódzką nr 968. Do dziś jest ona praktycznie nieprzejezdna, a wielu mieszkańców Lubomierza, Szczawy i Kamienicy wciąż jest odciętych od świata.

Czytaj też Groza! Ta droga po prostu wisi w powietrzu

Z odsieczą przyszedł samorząd województwa, który  zdecydował o przekazaniu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Krakowie 3,9 mln złotych.

Czytaj też Mieszkańcy Zasadnego odcięci od świata. Woda podtopiła im domy i zerwała drogę  

 Te środki pozwolą na wykonanie tymczasowych przejazdów technicznych wraz z częściowym zabezpieczeniem rozmytych skarp drogi wojewódzkiej. Pełna ocena wszystkich uszkodzeń powstałych na DW 968 będzie mogła zostać przeprowadzona dopiero po obniżeniu się poziomu wód.

[email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach