Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lutego. Imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana
29/09/2022 - 14:50

Wniosek o dodatek na pellet, gaz i olej. Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń na te numery

Kto może dostać pieniądze na źródło ogrzewania? Gdzie wnioski mają składać mieszkańcy gminy Łącko? Poniżej publikujemy krótki poradnik dedykowany dla gminy Łącko.

Łącko – gdzie złożyć wniosek o dodatek dla gospodarstw domowych?

Przyjmowaniem wniosków o dodatek na pellet, drewno kawałkowe, gaz płynny lub olej opałowy, zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku. Na stronie Urzędu Gminy można znaleźć trzy numery telefonów, pod którymi mieszkańcy mogą szukać pomocy:

  • 18 414 0731
  • 18 4140732
  • 184140734

Poza złożeniem wniosków w formie papierowej do OPS w Łącku (przy przystanku autobusowym), mieszkańcy mają do wyboru również przesłanie dokumentów w formie elektronicznej. W tym przypadku należy pamiętać o opatrzeniu dokumentów kwalifikowanym podpisem elektronicznym bądź uwierzytelnieniem z wykorzystaniem profilu zaufanego.

Dodatek dla gospodarstw domowych przysługuje tylko tym, którzy uzyskali wpis i zgłosili źródło ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Wnioski o dodatek na wybrane źródła ciepła można składać do 30 listopada 2022 roku. Wypłata środków ma nastąpić do miesiąca od dnia złożenia wniosku.

Dodatek dla gospodarstw domowych – kto i ile może dostać?

3 000 złotych – dla gospodarstw, w których głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe zasilany pelletem drzewnym albo innym rodzajem biomasy.

2 000 złotych – w przypadku, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł olejowy.

1 000 złotych – jeśli gospodarstwo ogrzewa kotłem na paliwo stałe, kominkiem, kozą, ogrzewaczem powietrza, trzonem kuchennym, piecokuchnią albo piecem kaflowym na paliwo stałe, zasilanym drewnem kawałkowym.

500 złotych – w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania jest kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG.

To musisz wiedzieć:

Na jeden adres przysługuje tylko jeden dodatek. W przypadku, gdy złożonych zostanie kilka wniosków, wnioskodawca, który złożył dokumenty jako pierwszy otrzyma wypłatę środków.

Osoby, których wnioski o dodatek węglowy zostały rozpatrzone pozytywnie nie mogą ubiegać się o przyznanie dodatku na inne źródła ciepła.

KLIKNIJ TUTAJ i pobierz wniosek do wypełnienia. ([email protected], fot. ilustracyjne Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu