Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
25/03/2021 - 20:50

Władze Gródka nad Dunajcem mają ambitne plany. To zasługa dużej dotacji

Gródek nad Dunajcem znalazł się wśród szczęśliwców, którzy mogą liczyć na wsparcie z tarczy dla gmin górskich, o czym pisaliśmy w serwisie sądeczanin.info pod koniec stycznia br. Dziś znamy już szczegóły projektu i wiemy, na co gmina przeznaczy dodatkowe środki.

Czytaj też: Gródek: mieszkańcy chcą kanalizacji, ale nie wiadomo ilu się do niej podłączy

W czwartek, 25 marca w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie wojewoda małopolski Łukasz Kmita wraz z poseł Anną Paluch przedstawili rezultaty naboru rządowego funduszu inwestycji lokalnych.

- Znamy już listę wyników. Z programu wsparcia ziem górskich otrzymaliśmy ponad 2 mln zł, w tym kwotę na pokrycie utraconych dochodów z tytułu wsparcia przedsiębiorców działających w branży turystycznej, których gmina zwolniła z podatku od nieruchomości – wyjaśnia wójt Józef Tobiasz.

Dowiedzieliśmy się, że pozostałe środki zostaną przeznaczone na turystyczno-rekreacyjne zagospodarowanie terenu nad Jeziorem Rożnowskim w miejscowości Bartkowa – Posadowa. - Jesteśmy wdzięczni ministrowi Andrzejowi Gut-Mostowemu za pomysł tarczy ochronnej dla gmin górskich, do których się zaliczamy.

Zakładamy realizację przestrzeni otwartych eksponujących widoki, walory przyrodnicze i krajobrazowe naszych terenów. Planujemy także budowę zaplecza sanitarnego, urządzenie placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców gminy i turystów, przygotowanie siłowni plenerowej, piaszczystej plaży, niecki wodnej oraz małej architektury, a także zadbanie o teren zielony, pobliskie chodniki i szlaki komunikacyjne.

A wszystko po to, żeby oferta turystyczna była jeszcze bardziej atrakcyjna dla przyjezdnych. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020