Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
20/11/2018 - 11:20

Włącz się w akcję Serce-Sercu, zostań Świętym Mikołajem

Przyszedł ziąb, synoptycy zapowiadają śnieg, zbliża się grudzień i pora pomyśleć o mikołajkowych prezentach. Bywa, że radosne paczki nie trafiają do wszystkich. Do swojej dorocznej dobroczynnej akcji Serce – Sercu szykuje się Fundacja Sądecka. A dobre dusze z Grupy "My Kochamy Nowy Sącz" oraz Fundacji "Będzie Dobrze" rozpoczynają akcję "I Ty zostań Św. Mikołajem".

W tym roku grupa zapaleńców "My Kochamy Nowy Sącz" oraz członkowie Fundacja "Będzie Dobrze" łączą siły z MotoMikołajami.

- Będziemy chcieli obdarować dzieci niepełnosprawne oraz najbardziej potrzebujące z Nowego Sącza i okolic. Podobnie jak w tamtym roku odwiedzimy sądecki szpital, domy dziecka a także podopiecznych fundacji i stowarzyszeń. Będziemy zbierać słodycze, zabawki nowe lub wyprane, i artykuły szkolne - mówi Maciej Rogóż, inicjator akcji.

Postanowiliśmy połączyć siły z Grupą Motomikołajami. Zebrane rzeczy będziemy wspólnie przygotowywać oraz rozdawać jeszcze większej ilości dzieci - zakończył Maciej Rogóż.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza, że niebawem  ruszy też akcja charytatywna Serce – Sercu, która w tym roku zostanie zorganizowana przez Fundację Sądecką po raz dwudziesty trzeci.

W wielu sklepach na Sądecczyźnie, Limanowszczyźnie, a także w powiecie gorlickim znów pojawią się wolontariusze, którzy będą zbierać produkty żywnościowe dla osób najbardziej potrzebujących. W ubiegłym roku akcję wsparła  rekordowa liczba wolontariuszy. Było ich ponad tysiąc dwustu.  

Przez dwadzieścia dwa dni stali przy specjalnie przygotowanych na tę okazję wózkach i  zachęcali do wrzucania produktów i dzielenia się z ubogimi. Pomagali też w segregacji i pakowaniu produktów. Bez wolontariuszy ta akcja nie mogłaby się udać. Mamy nadzieję, że  w tym roku będzie nas jeszcze więcej.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu