Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
18/09/2021 - 12:15

Wkrótce na stadionie Sandecji zrobi się zielono. Wciąż czekamy na wizualizację

Prace na stadionie Sandecji postępują bardzo sprawnie. Wkrótce zobaczymy ich pierwsze poważne efekty. W ciągu kilku najbliższych dni powinna zostać położona murawa. Wśród kibiców mnożą się jednak pytania dotyczące ostatecznej pojemności obiektu.

19 czerwca została podpisana umowa na budowę stadionu Sandecji. Wykonawca – firma Blackbird od razu przystąpiła do prac, które idą bardzo sprawnie. Jednym z ich najpoważniejszych efektów będzie położenie murawy. Kiedy to nastąpi?

Jak się dowiedzieliśmy, najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Pamiętajmy, że czas ma w tym przypadku bardzo duże znaczenie. Sądeczanie swoje mecze w dalszym ciągu rozgrywają na wyjeździe. Dariusz Dudek, trener „Biało-czarnych”, wspominał niedawno w rozmowie z „Sądeczaninem”, że drużyna marzy o jak najszybszym powrocie na swój obiekt.

Kiedy murawa zostanie już ułożona, w kolejnych etapach wykonywana będzie trybuna od strony Kamienicy, sektor gości, parkingi oraz trybuna od strony ulicy Kilińskiego. W dalszym ciągu nie widzieliśmy jednak wizualizacji stadionu. Kiedy zostanie zaprezentowana?

- Ja również jej jeszcze nie widziałem. Póki co dogrywamy szczegóły związane z koncepcją. Należy na nią nanieść drobne poprawki. Kiedy otrzymamy komplet, będzie można ją zaprezentować. Myślę, że jest to kwestia dwóch tygodni – mówi Krzysztof Zdrojewski, prokurent spółki Nowosądecka Infrastruktura Komunalna.

Wśród kibiców Sandecji mnożą się pytania dotyczące pojemności stadionu. Wielu ma nadzieję, że obiekt będzie posiadał ponad 8 tysięcy miejsc siedzących. Czy jest to jednak możliwe? –Na razie pracujemy nad koncepcją, która przewiduje 4,5 tysiąca zadaszonych miejsc i nie mniej niż 380 dla gości – odpowiada Krzysztof Zdrojewski. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Mateusz Pogwizd)

Wkrótce na stadionie Sandecji pojawi się murawa
Wszystko jest już przygotowane. Na stadionie Sandecji zrobi się wkrótce zielono..


Dziękujemy za przesłanie błędu