Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
18/07/2020 - 10:45

Wirus w natarciu. Ludzie na kwarantannie w internacie sądeckiego „Elektryka”

Ponad siedemdziesięciu zakażonych koronawirusem w całej Małopolsce, a ponad połowa z tego w powiecie nowosądeckim i Nowym Sączu. To dane z piątkowego raportu wojewódzkich służb sanitarnych. Każdy chory wskazuje tych, z którymi miał kontakt. To oznacza, że lawinowo rośnie liczna osób kierowanych na kwarantannę.

Wedle sanitarnych przepisów, ci którzy nie wykazują objawów COVID-19  mogą być kierowani do odbycia zbiorowej kwarantanny.  Do tej pory  na ten cel było wykorzystywane Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu.

Czytaj też Z każdym dniem jest coraz gorzej. Nowy rekord dziennych zakażeń na Sądecczyźnie

Teraz zbiorowa kwarantanna została przeniesiona do szkolnego internatu sądeckiego „Elektryka”, o czym informuje Maria Olszowska z biura prasowego starostwa.

Od 18 lipca powiat nowosądecki będzie korzystał z dwudziestu  miejsc w Internacie Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu przy ulicy Limanowskiego 4, wyznaczonym jako miejsce kwarantanny zbiorowej przez prezydenta miasta Nowego Sącza. Taka sytuacja potrwa do  końca sierpnia – czytamy w komunikacie.

Koszty kwarantanny pokrywane są z budżetu wojewody małopolskiego.  

Czytaj też Karetki, ludzie w kombinezonach i maskach. Co się dzieje na sądeckim „jojku”

Z piątkowego raportu służ sanitarnych wynika, że ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 27 osób z powiatu nowosądeckiego i  6 z Nowego Sącza – informuje wojewódzki Sanepid.  

[email protected]


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe