Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
16/11/2023 - 10:00

Wieża widokowa na Malniku. Zobaczcie, jaką wspaniałą panoramę można stąd podziwiać!

Zakończyła się budowa wieży widokowej na Malniku w Muszynie. Zobaczcie, jaką wspaniałą panoramę można stąd podziwiać! Ujrzycie okoliczne góry, porośnięte lasami. A przy dobrej pogodzie i widoczności, odsłonią się też Tatry.

Zakończyła się budowa wieży widokowej na Malniku w Muszynie. Roztaczają się z niej wspaniałe widoki na okoliczne góry, porośnięte lasami. Z obiektu można podziwiać panoramę dookoła (360 stopni).

Przy sprzyjającej pogodzie i widoczności ujrzycie Tatry Wysokie i Bielskie, Eljaszówkę, Radziejową, Wysoką czy Pustą Wielką.

Władze miasta czekają jeszcze tylko na odbiór techniczny drewniano-stalowego, 40-metrowego obiektu. Decyzja powinna być lada chwila.

- Czekamy na pozytywną decyzję. - mówi burmistrz Jan Golba. 

- W chwili obecnej już wiemy, ze wieża cieszy się ogromnym powodzeniem.

Wieża widokowa to kolejna, po odbudowanym częściowo zamku, ważna dla turystyki inwestycja. Natomiast, nadal trwa procedura związana z wydaniem decyzji środowiskowych uwarunkowań dotyczących budowy kolejki gondolowej na Malnik.

RDOŚ w Krakowie wymaga wykonania raportu oddziaływania inwestycji na środowisko w odniesieniu do stacji górnej. A to oznacza prawdopodobnie przesunięcie terminu realizacji przedsięwzięcia co najmniej o rok. (MK), fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu