Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
01/04/2019 - 12:35

Wiemy kiedy w Starym Saczu otworzą kąpielisko. A co z cenami biletów?

Zgodnie z uchwałą radnych „Kąpielisko Parku Wodnego Stawy” udostępnione będzie w tym roku od 8 czerwca. Od tego dnia będzie się można kąpać pod okiem ratowników. A co z cenami biletów?

Zacznijmy od tego, że całe zaplecze rekreacyjne kompleksu -molo, ścieżki spacerowe, boiska i plac zabaw - udostępnione będzie jak co roku,  od 1 maja do 30 września. Radni musieli jednak podjąć uchwałę, w jakim okresie zatrudnić ratowników, którzy strzec będą bezpieczeństwa bezpośrednio na kąpielisku. I tak w ślad za wynikami konsultacji społecznych sezon kąpielowy zacznie się 8 czerwca a zakończy 1 września.

Zobacz też: Barciczanie: puśćcie sobie tranzyt przez Wawel! Gorąco o DK 87

A co z cenami biletów? W zeszłym sezonie bilet normalny kosztował 3 zł od osoby, a ulgowy 2 zł. Z kolei za bilet rodzinny (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci) trzeba było zapłacić 5 zł. Posiadacze Karty Dużej Rodziny za wstęp płacili zaledwie złotówkę. Za wypożyczenie – na jedną godzinę – sprzętu pływającego pobierano 5 zł.

Starosądeccy samorządowcy zawsze podkreślali, że to bardzo przyjazne stawki. Czy w tym roku je zmienią? Jak nas poinformował burmistrz Jacek Lelek decyzji w tej sprawie jeszcze nie podjęto.

Wiadomo natomiast, ile będzie w tym roku kosztowało zatrudnienie ratowników - Sądeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe czuwać będzie nad bezpieczeństwem gości prez cały seson za 109 tys. 940 zł.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu