Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 listopada. Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
28/08/2020 - 13:55

Wiemy do kiedy będzie jeździł szynobus zastępujący most na Kamienicy

Mamy doskonałe wiadomości dla wszystkich mieszkańców Sądecczyzny, a w szczególności tych z gminy Kamionka Wielka – szynobus, który ma zastąpić zamknięty most na Kamienicy będzie jeździł do czasu oddania do użytku mostu tymczasowego.

Wiemy do kiedy będzie jeździł szynobus zastępujący most na Kamienicy

O szczegółach związanych z uruchomieniem połączenia szynobusowego, który ma usprawnić komunikację po zamknięciu należącego do Nowego Sącza mostu na Kamienicy, z którego w ciągu doby korzystało ok. 40 tysięcy aut pisaliśmy w publikacji Zobacz rozkład jazdy szynobusu, który zastąpi zamknięty most na Kamienicy

Jakiś czas temu ruszyła też budowa przeprawy tymczasowej a Kamionka Wielka dołoży do inwestycji aż 200 tysięcy złotych. Jednak w informacji o rozkładzie jazdy szynobusu była informacja, że obowiązywać on będzie do 29 sierpnia a przecież most tymczasowy ma być gotowy do końca października. To wzbudzało niepokój u mieszkańców. Tym bardziej, że 1 września zaczyna się nowy rok szkolny i nie będzie już mowy tylko o zabezpieczeniu dojazdów do pracy, ale również do szkół.

Zobacz też: Nowy Sącz: wykonawca przejął plac budowy. Ruszyły prace przy moście na Kamienicy

Dziś mamy bardzo dobre wieści. Jak informuje wójt Kamionki Wielkiej Andrzej Stanek – szynobus będzie kursował dalej, marszałek Witold Kozłowski zagwarantował to w rozmowie z wójtem a spółka POLREGIO przewoźnik obsługujący linię potwierdził to już w specjalnym komunikacie. – Pan marszałek zapewnił, że szynobus będzie kursował aż do oddania do użytku mostu tymczasowego – uspokaja mieszkańców wójt.

Czy gmina Kamionka Wielka będzie musiała dołożyć się do kosztów funkcjonowania szynobusu? Stanek potwierdza, ale zastrzega, że jeszcze nie podjęto wiążących decyzji co do konkretnej kwoty.

Ważne jest też to, że nie wprowadzono żadnych z mian w godzinach kursowania szynobusu. Nadal będą kursy, które zagwarantują mieszkańcom Kamionki Wielkiej dojazd do pracy po godzinie 6 rano i powrót nawet z drugiej zmiany.

Przy okazji po raz kolejny zamieszczamy rozkład jazdy owego szynobusu:
relacja Krynica-Tarnów
relacja Tarnów - Krynica

ES [email protected] Fot.: ES archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu