Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
22/07/2022 - 23:30

Wielkie święto w PWSZ. Studenci Instytutu Ekonomicznego otrzymali dyplomy

To był wyjątkowy dzień dla społeczności Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Studenci otrzymali dzisiaj dyplomy ukończenia studiów i rozpoczęli wymarzone wakacje.

Jak co roku, rozdanie dyplomów studentom miało bardzo uroczysty charakter. W tym wyjątkowym wydarzeniu, które odbyło się w Auli im. Profesora Andrzeja Bałandy, wzięły udział władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i Instytutu Ekonomicznego, a także wykładowcy, przedstawiciele władz samorządowych i studenci, którzy bardzo licznie przyszli, aby odebrać dyplomy ukończenia studiów.

- To ważny moment. Ukończyliście kolejny etap w waszym życiu. Część z państwa ukończyła studia pierwszego stopnia, a to oznacza, że przed wami jeszcze kolejne etapy, przynajmniej drugi stopień studiów. Bardzo was zachęcam do pozostania w naszej uczelni, tym bardziej, że zajęcia będą odbywać się w nowoczesnym budynku, który stoi tuż obok, a studia podejmiecie już nie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, a na Akademii Nauk Stosowanych – zachęcał prorektor PWSZ dr Marek Reichel, jednocześnie gratulując wszystkim studentom.

- Kończycie jakiś etap w swoim życiu, ale mam nadzieję, że te lata, które spędziliście tutaj z nami będziecie bardzo miło wspominać. To były lata życia studenckiego, choć utrudnione przez Covid-19. Były to również lata związane z doskonaleniem siebie i wyszukiwaniem potencjałów, możliwości i zdolności. Jestem przekonana, że jesteście na takim etapie, że wiecie co potraficie, a co potrzebujecie jeszcze doskonalić i nad czym trzeba jeszcze pracować. To jest wasz ogromny sukces. Ten sukces jest zasługą również waszych rodziców i osób, które was wspierały i nie zapominajcie o tym - zwróciła się do studentów prorektor dr Halina Potok.


To nie był łatwy rok akademicki dla studentów. Mijał w cieniu epidemii koronawirusa i wojny na Ukrainie. Przez jakiś czas zajęcia odbywały się w formie zdalnej. Na szczęście wszystko wróciło już do normy i studenci mogli kontynuować naukę w pełni kontaktowo na uczelni.

Już od przyszłego roku, studenci Instytutu Ekonomicznego będą korzystali z nowego, nowoczesnego budynku, który został wybudowany przy Alejach Wolności w Nowym Sączu. 

- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu ma aż sześć instytutów. Instytut Ekonomiczny był jedynym, który nie miał własnego budynku. Dzierżawiliśmy budynek, który był częściowo zabytkowy i tam odbywały się zajęcia. Nie mogliśmy jednak wykonywać w nim żadnych przeróbek. Nie mogliśmy na przykład zainstalować windy, która mogłaby służyć osobom niepełnosprawnym. Bardzo się cieszymy, że przechodzimy do nowego budynku z pełnym wyposażeniem. Nawet napisy na drzwiach będą w takiej formie, że będą dostępne dla osób niewidzących - powiedział nam prof. dr hab. Tadeusz Kudłacz, dyrektor Instytutu Ekonomicznego. 

Aktualnie trwa rekrutacja na studia w Instytucie Ekonomicznym. Jak co roku, kierunki ekonomiczne cieszą się wielkim zainteresowaniem. 

- Jeśli chodzi o pierwszy stopień, to mamy trzy kierunki: E-Administrację, Ekonomię i Zarządzanie. Zainteresowanie tymi kierunkami jest na poziomie z poprzednich lat. Zarówno jeśli chodzi o studia stacjonarne, jak i niestacjonarne. Trochę mniejszą frekwencją, na dzień dzisiejszy, cieszą się studia drugiego stopnia. Mamy nadzieję, że znaczna część naszych absolwentów pierwszego stopnia, będzie kontynuowała naukę na stopniu drugim, tym bardziej że oferujemy bardzo interesujący kierunek - zachęca profesor Tadeusz Kudłacz. 

[email protected] Fot. R. Gajewski

Wielkie święto w PWSZ. Studenci Instytutu Ekonomicznego otrzymali dyplomy
To był wyjątkowy dzień dla społeczności Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Studenci otrzymali dzisiaj dyplomy ukończenia studiów i rozpoczęli wymarzone wakacje.


Dziękujemy za przesłanie błędu