Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
26/11/2023 - 10:25

Wielka radość w Nawojowej: otworzyli wymarzone Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

17,5 miliona złotych i Nawojowa może się dziś, po kilku latach budowy, pochwalić jednym z najnowocześniejszych centrów kultury nie tylko na Sądecczyźnie, ale również w skali Małopolski. Budynek został właśnie oddany do użytku i oby tętnił tak życiem cały czas.

O samym obiekcie i jego funkcjonalności pisaliśmy już bardzo szczegółowo w publikacji Tak się buduje kulturę! Zobacz, jak to wyszło w Nawojowej [ZDJĘCIA]
Jest tu przytulna biblioteka z czytelnią wyposażona w nowoczesne multimedia, profesjonalna scena z widownią na ponad 300 miejsc z pierwszym rzędem przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. O akustykę sceny zadbali profesjonaliści ściągnięci z Krakowa, którzy dopinali wszystko na ostatni guzik przez kilka tygodni.

Są pomieszczenia do organizacji warsztatów dla dzieci i młodzieży, dwie sale taneczne. Wiemy już od dyrektora GOK Jana Kulpy, że już jest też zakupiony piec do wypalania ceramiki. Krótko – znajdą tu dla siebie miejsce wszyscy, którzy chcą działać i rozwijać zainteresowania. Koniec z ciasnymi pomieszczeniami, które czasem podcinały animatorom skrzydła.

Obok warsztatów rozwijających pasje mieszkańców gminy, mają tu być koncerty z prawdziwego zdarzenia, których nie powstydziłyby się największe ośrodki, spotkania autorskie, imprezy okolicznościowe. To miejsce ma żyć cały rok.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli parlamentarzyści, nawojowscy samorządowcy, ale przede wszystkim sami mieszkańcy. Poświęcenia budynku dokonali biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Leszek Leszkiewicz, a także proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Nawojowej ks. Henryk Madziar. Było też symboliczne przecięcie wstęgi i okolicznościowy tort.

To był też idealny moment, by uhonorować tych, którym radni przyznali w ostatnim czasie tytuły „Zasłużony dla Gminy Nawojowa”. Są to: Stanisława Jurczyńska, Zofia Cebula, Stanisław Mirek, Władysława Dutka, Teresa Witowska, Aleksandra Brożek, Kazimierz Frączek, Marian Borek, Stanisław Mirek, Krystyna Zarotyńska, Zofia Skwarło i Władysław Samek. Nagrody wręczali wójt Stanisław Kiełbasa i przewodniczący rady Józef Mirek. 

Poza Samkiem, który jest leśnikiem i fantastycznym, niezastąpionym znawcą przyrody i propagatorem ekologii, wszystkie pozostałe osoby, to postacie związane z działalnością Zespołu Regionalnego Nawojowiacy, jego najdłużsi stażem członkowie. Zofia Skwarło to regionalistka, znawca folkloru, która wraz z Stanisławem Kiełbasą, wtedy jeszcze dyrektorem szkoły, doprowadziła do założenia zespołu. ([email protected] Fot.: ES) © Materiał chroniony prawem autorskim

Wielka radość w Nawojowej: otworzyli wymarzone Centrum Kultury
17,5 miliona złotych i Nawojowa może się dziś, po kilku latach budowy, pochwalić jednym z najnowocześniejszych centrów kultury nie tylko na Sądecczyźnie, ale również w skali Małopolski. Budynek został właśnie oddany do użytku i oby tętnił tak życiem cały czas.


Dziękujemy za przesłanie błędu