Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
13/01/2018 - 17:10

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Ekonomie to ewenement. Jak było w tym roku? [ZDJĘCIA]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w ramach 26. Finału w Nowym Sączu od kilku dni. Od poniedziałku do wczoraj rozbrzmiewała w Zespole Szkół Ekonomicznych.

Szkoła ta organizuje „na własnym podwórku” finały WOŚP od trzynastu lat. Tak było i w tym roku.

Zespół Szkół Ekonomicznych co roku uzyskuje specjalną zgodę Fundacji na utworzenie własnego, niezależnego sztabu i przeprowadzenie kwesty w ramach WOŚP na terenie tej placówki. Dba o to Szkolne Koło Wolontariatu.

Do szkolnej orkiestry z dużym wyprzedzeniem docierają identyfikatory dla wolontariuszy, oryginalne puszki i znane wszystkim serduszka. Doroczna zbiórka oraz wszelkie imprezy organizowane w ramach WOŚP odbywają się w ramach tzw. „imprezy zamkniętej”.

- Jako jedyna placówka w Nowym Sączu otrzymaliśmy od Fundacji Medal 25-lecia WOŚP – chwali się Grzegorz Słowik, szef sztabu WOŚP w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu.

Zobacz także: Sądeczanie odliczają godziny do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobacz, gdzie gra?

Co roku wszystkie imprezy organizowane w ramach WOŚP na terenie szkoły cieszą się ogromnym powodzeniem wśród uczniów, jak i nauczycieli Ekonoma. Szkolna, owsiakowa orkiestra na stałe „zakotwiczyła się” w kalendarzu imprez organizowanych przez tę placówkę.

Zespół Szkół Ekonomicznych tętnił w tym roku „owsiakowym graniem” od poniedziałku do wczoraj. Wolontariuszki WOŚP, a zarazem uczennice Ekonoma: Karolina Rak, Klaudia Szczecina, Joanna Tomasiak i Weronika Wysowska zbierały pieniądze do puszek z charakterystycznymi czerwonymi serduszkami podczas przerw między lekcjami.

- Jeśli nauczyciele wyrazili zgodę, wolontariuszki wchodziły do klas podczas lekcji i szybciutko przechodziły z puszkami wśród młodzieży – mówi szef szkolnego sztabu.

Tegoroczny finał WOŚP w Ekonomie odbył się wczoraj. Od serduszek zrobiło się naprawdę czerwono. Podczas finałowego koncertu wystąpił szkolny zespół wokalno instrumentalny "Słowiki" pod kierunkiem Jakuba Kotarby, oraz zespół breakdance "Hurricane Crew".

Zobacz także: Sztab WOŚP wrócił do Piwnicznej. Będzie się działo w Dolinie Popradu

- Pieniądze z tegorocznego Finału będą liczone w przyszłym tygodniu, ale szacujemy, że zebrana kwota przekroczy 2 tys. złotych – dodaje szef sztabu. - Siłą napędową tej i wielu innych akcji charytatywnych odbywających się w naszej szkole są oczywiście wspaniali, pełni empatii i chęci do pomocy uczniowie, oraz równie ofiarni i przyjaźni nauczyciele.

IM. [email protected], Fot. Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu WOŚP 2018

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu