Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
20/03/2019 - 12:25

Wiecie, ile mamy koni w Małopolsce? Zaskakujące!

Teresa Pracuch, dyrektor Małopolskiego Związku Hodowców Koni w Krakowie, zaprosiła dzisiaj na spotkanie koło hodowców koni z gminy Łącko. Na terenie powiatu nowosądeckiego działa czternaście takich kół.

Hodowcy koni spotkali się w Łącku

- Na spotkaniu poruszane były sprawy związane z  rozrodem koni oraz żywieniem koni - mówi dyrektor Teresa Pracuch . - Doktor Tomasz Piwowarczyk zajmuje się wyjaśnieniem hodowcom problematyki żywienia klaczy na wyźrebieniu i osobników dorosłych, ja zaś wyjaśniam zebranym problematykę dobrostanu koni czyli w jakich warunkach mają być hodowane.

Zobacz też: O koniach, uprzęży i rzemiośle rozmawiamy z Grzegorzem Maślejakiem

Jeżeli chodzi o kondycję hodowli koni na naszym terenie - mówi dyrektor - to liczba koni na terenie Małopolski ustabilizowała się, a nawet notujemy lekki wzrost.

Coraz więcej koni jest w pobliżu dużych miast, na przykład wokół  Krakowa mamy obecnie dwa i pół tysiąca koni. Trochę inaczej jest wokół nowego Sącza, jest ich około sto sztuk, a w całym powiecie nowosądeckim 2100 sztuk. W Małopolsce żyje łącznie dwadzieścia tysięcy koni,  a w całej Polsce 303 tysiące. Widzimy zwiększone zainteresowanie hodowlą koni usługowych, na potrzeby rekreacji i usług turystycznych - dodaje  dyrektor Pracuch.

PGDziękujemy za przesłanie błędu