Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
30/04/2023 - 20:45

Wiadukt kolejowy w Muszynie jest w złym stanie technicznym. Kiedy go naprawią?

Przejście nad torami kolejowymi, nazywane przez mieszkańców wiaduktem, które łączy ulice Ogrodową i Piłsudskiego w Muszynie jest w złym stanie. Radni wystosowali do burmistrza miasta interpelację. O co pytają?

Przejście nad torami kolejowymi, nazywane przez mieszkańców wiaduktem, które łączy ulice Ogrodową i Piłsudskiego w Muszynie jest w złym stanie technicznym. W związku z tym, 24 kwietnia radni: Jakub Cieciura i Jerzy Majka, wystosowali interpelację do burmistrza Jana Golby, którą odczytali na sesji rady miasta (28 kwietnia).

- W związku z pogarszającym się stanu technicznego wiaduktu kolejowego, zlokalizowanego pomiędzy ulicą Piłsudskiego a ulicą Ogrodową w Muszynie, oraz zdarzeniami niebezpiecznymi, które miały miejsce w latach wcześniejszych, np. odpadnięcie elementów zabezpieczających, w nawiązaniu do licznych pytań mieszkańców, zwracamy się z prośbą o udzielenie odpowiedzi na pytania. - czytamy w interpelacji. 

- Kto jest właścicielem wiaduktu? Jeżeli właścicielem jest UMiGU Muszyna, to jaka jest możliwość wyremontowania tego obiektu, ze środków gminnych i/lub tzw. środków zewnętrznych? Jeśli właścicielem jest inny podmiot, to czy jest możliwość wystąpienia w imieniu MiGU Muszyna.- zapytują radni. 

- Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że po tym wiadukcie każdego dnia przemieszcza się ogromna ilość pieszych, np. do obiektów użyteczności publicznej czy w celach rekreacyjnych jako skrót do innych części Muszyny, dlatego w naszej opinii zasadnym jest utrzymanie tego obiektu w należyty stanie technicznym.- argumentują interpelujący. 

- W związku z ważnym interesem publicznym zwracamy się z prośbą o pilną odpowiedź.

Teraz, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania interpelacji burmistrz, lub osoba przez niego wyznaczona, jest zobowiązana udzielić odpowiedzi na piśmie. (MK) fot. (MK).Dziękujemy za przesłanie błędu