Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
19/07/2022 - 22:50

Wiadomo kto będzie kierował II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu

Wiadomo już kto od września tego roku będzie kierował II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. Dzisiaj odbył się konkurs na stanowisko dyrektora tej renomowanej oświatowej placówki. Wygrała go Dorota Smaga, dotychczasowa dyrektor, która kieruje szkołą od 2011 roku.

To był ostatni konkurs wyłaniający dyrektora szkoły średniej w Nowym Sączu przed nowym rokiem szkolnym.

Przypomnijmy, że w tym roku w kilku placówkach oświatowych w mieście zmienili się dyrektorzy. I w kilku tych placówkach odbyły się konkursy wyłaniające osoby, które będą pracowały w nich od 1 września na dyrektorskim stanowisku.

Do konkursu na dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej przystąpiła dotychczasowa pani dyrektor Dorota Smaga. Jak dowiedział się Sądeczanin o piastowanie tej funkcji ubiegał się również jeszcze jeden kandydat.

Oboje kandydaci musieli wykazać się przed konkursową komisją szeroką wiedzą, mówiąc najogólniej nie tylko z przepisów oświatowych, ale też każdy z tych kandydatów przedstawiał wizję funkcjonowania liceum.

Konkurs na stanowisko dyrektora II LO wygrała dotychczasowa dyrektorka Dorota Smaga. Pani dyrektor kieruje „zieloną budą” (tak nazywają szkołę jej absolwenci) od 2011 roku. Decyzją prezydenta miasta dyrektor Smaga miała po ostatnim konkursie na to stanowisko powierzoną funkcję na rok.

Dlatego też w tym roku musiał być przeprowadzony konkurs wyłaniający dyrektora.

Konkurs został rozstrzygnięty, a pani dyrektor Dorota Smaga jest w tej chwili kandydatem na dyrektora szkoły.  

Zapytaliśmy zwyciężczynię konkursu na co zamierza – oczywiście poza kwestiami wychowawczymi i dydaktycznymi położyć nacisk jako dyrektor II LO w Nowym Sączu?

- Wygrałam konkurs – jak się dowiedziałam większością głosów i to mnie bardzo cieszy. Chciałabym, aby w szkole została zmodernizowana istniejąca sieć sanitarna - mówi dyrektor Dorota Smaga. – Jak również szkolny system monitoringu. No i oczywiście, aby zostało wykonane docieplenie i nowa elewacja budynku. Chciałaby również utworzyć w pięknych stylowych piwnicach szkoły salę tradycji.

Dyrektor Smaga mówi też o tym, że bardzo przydałby się nowy budynek, wybudowany na terenie szkoły, w którym mieściłyby się bardzo potrzebne pracownie chemiczne.

- Pani Dorota Smaga po wygraniu konkursu jest oficjalnie kandydatem na stanowisko dyrektora II LO w Nowym Sączu – powiedziała Sądeczaninowi Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza, nadzorująca między innymi sprawy związane z oświatą w mieście.  – Pan prezydent będzie podejmował decyzję, na jaki okres zostanie jej powierzona ta funkcja. Ma na to trzydzieści dni.

i.michalec@sadeczanin, fot. IM.
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu