Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
13/02/2020 - 09:35

Wertepy z Alei Piłsudskiego w Nowym Sączu mogą zniknąć jeszcze w tym roku

Jeśli władze województwa małopolskiego okażą władzom Nowego Sącza przychylność, to jeszcze w tym roku przeprowadzony zostanie remont części Alei Piłsudskiego. Wszystko obija się o decyzję o przyznaniu dofinansowania do inwestycji.

Wertepy z Alei Piłsudskiego w Nowym Sączu znikną jeszcze w tym roku

Jak informuje wiceprezydent Artur Bochenek dzięki wprowadzonym ostatnio poprawkom do budżetu Nowego Sącza, czyli dzięki zabezpieczeniu kwoty 3 milionów złotych na wkład własny, miasto mogło już złożyć do władz wojewódzkich wniosek o dofinansowanie remontu Alei Piłsudskiego. – Złożyliśmy wniosek o kolejne 3 miliony złotych w ramach tak zwanej subwencji ogólnej. Decyzja powinna zapaść w ciągu miesiąca a pieniądze w ten sposób przyznawane należy wykorzystać w tym samym roku, w którym się je pozyskało. Dlatego remont Piłsudskiego będzie musiał zostać wykonany jeszcze w 2020 roku – tłumaczy wiceprezydent.

Zobacz też: Śmieciarki w godzinach szczytu paraliżują ruch w Nowym Sączu

Kolejna ważna informacja jest taka, że remont opiewający według szacunków aż na 6 milionów złotych zostanie przeprowadzony właśnie tam, gdzie taką potrzebę sygnalizują sami mieszkańcy, czyli wzdłuż terenów, na których funkcjonują największe okoliczne firmy takie jak m.in. DAKO i na wysokości wiaduktu kolejowego. To właśnie w tej okolicy nawierzchnia drogi jest najmocniej zniszczona.

Latem 2017 roku ówczesne władze zleciły remont Alei Piłsudskiego na odcinku od ulicy 1 Brygady do pumptracka. Mimo że prace prowadzone były w środku sezonu wakacyjnego a ruch na Piłsudskiego był większy niż zazwyczaj, to korków nie było. Wynikało to przede wszystkim z faktu, że kolejne pasy jezdni zamykane były naprzemienne by utrzymać przejezdność drogi a dodatkowo spora część robót prowadzona była w nocy. W imieniu kierowców liczymy na to, że tak samo prowadzone będą prace zapowiadane na ten rok.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)