Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
16/03/2013 - 07:00

Weekend na stoku: dziś dobre warunki (Aktualizacja)

Z powodu intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru wczoraj (15 marca) nieczynna była Stacja Narciarska na Jaworzynie Krynickiej oraz Ski Park Magura. Dzisiaj (16 marca) warunki do szusowania poprawiły się. Stacje pracują normalnie.
Silny wiatr spowodował wczoraj wstrzymanie wyjazdu kolejki na Jaworzynę Krynicką. – Mamy nadzieję, że w weekend pogoda się ustabilizuje i na trasach znowu będą mogli pojawić się narciarze – mówi Halina Gacek ze Stacji Narciarskiej Jaworzyna Krynicka. – Prognozy wyglądają optymistycznie.
I rzeczywiście pogoda w Krynicy Zdroju zapowiada się dziś (16 marca) bardzo obiecująco. Będzie słonecznie i mroźno, a obfite opady śniegu w ostatnich dniach, gwarantują tu bardzo dobre warunki dla amatorów białego szaleństwa.
Jej słowa się potwierdziły w sobotę: wyciągi są już czynne, a pokrywa śnieżna ma od 50 do 100 cm. Do tego piękne słońce zapewnia narciarzom warunki niemal idealne. Naprawdę mroźno ma być dopiero wieczorem i w nocy.

Kłopot miała w piątek Stacja Narciarska Ski Park Magura. Zamieć śnieżna uniemożliwiała odpowiednie przygotowanie stoku. Sytuacja zmieniła się, kiedy opady ustały. Dziś Stacja jest gotowa na przyjazd narciarzy.
– Spadło około 50 cm śniegu, co pozwoli amatorom białego szaleństwa na lepszą jakość jazdy – informuje Jakub Sojka, ze Ski Park Magura. - Jeździmy od godziny 8 do 17 lub do 20 jeśli frekwencja będzie wynosić minimum 20 osób.
Tu także zdecydowano się uruchomić wyciąg, gdy pogoda się poprawiła. - Mamy nieco ponad metr śniegu, pogoda super, warunki idealne. Czekamy na narciarzy. W Nowym Sączu i innych miastach jest dziś dość wietrznie, co może odstraszać przed aktywnym wypoczynkiem , ale tu u nas pogoda jest nieco lepsza, dlatego wszystkich zapraszamy - zachęca Sojka.
W regionie pracuje jeszcze między innymi Stacja w Kamiannej i Cieniawa Ski. Na tej ostatniej warunki do szusowania są bardzo dobre, a pokrywa śnieżna sięga 50 cm.
- Ostatnie opady śniegu znacznie poprawiły warunki na naszym stoku, a stacja przez cały czas pracowała normalnie – mówi Aneta Poręba Świgut ze Stacji w Cieniawie.  – W weekend zapraszamy narciarzy trochę dłużej niż w dni powszednie - od 9 do 20.

***
Pogoda w górach bywa zmienna, więc zanim ruszymy na narty, możemy wcześniej ocenić warunki panujące na stoku dzięki monitoringowi, zamieszczonemu na stronach internetowych ośrodków. Codziennie wydawane są także komunikaty o sytuacji pogodowej.

(KB) , BOS
Fot. BK
 


Dziękujemy za przesłanie błędu