Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 listopada. Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła
12/07/2019 - 13:35

Wakacje w pełni. Jak sądecka młodzież spędza wolny czas?

Pogoda dopisuje. Na pytanie o plany wakacyjne młodzi sądeczanie zazwyczaj z uśmiechem odpowiadają, że tego roku przede wszystkim chcieliby odpocząć.

- W te wakacje nie będę nic robił  - śmieje się Jakub Kulasza. - Po czym szybko dodaje, że nic męczącego, ponieważ ma zamiar spotykać się ze znajomymi na wydarzeniach organizowanych w Nowym Sączu. Do rozmowy włączył się również Klaudiusz Zając. - Według mnie atrakcji w mieście dla młodych jest za mało, więc wolę gdzieś wyjechać.

Przyjemne z pożytecznym stara się łączyć Krzysztof Marszałek. - Codziennie pracuję w warsztacie stolarskim, jednak wieczorami udaje mi się znaleźć czas na relaks i spotkania ze znajomymi. Interesują mnie wydarzenia muzyczne, oraz jestem stałym bywalcem restauracji znajdujących się na rynku.

Niestety nie wszyscy mogą odpoczywać. Wakacje to również okres nauki. Kinga Chronowska, która w przyszłym roku będzie zdawać maturę postanowiła lipiec poświęcić na szlifowanie angielskiego w jednej z sądeckich szkół językowych.

Czas wolny którego jest teraz bardzo dużo, najlepiej spędzać na powtórkach - uważają niektórzy z zapytanych. Z kolei Asia Wujkowska uważa, że to jedyny moment w którym może zdać prawo jazdy, gdyż w roku szkolnym nie mogła znaleźć innego terminu na kursy.

Zofia Chomoncik [email protected], fot. ZC

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu