Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
16/07/2019 - 15:50

Wakacje po sądecku. Nad morze, w góry, a może za granicę?

Nie ma dobrego czasu na zaplanowanie wypoczynku? Niektórzy odwiedzają biura podróży pół roku wcześniej, ale wiele osób o wyjeździe decyduje z dnia na dzień. Gdzie sądeczanie najczęściej decydują się spędzić urlop?

Turcja, Grecja  i Chorwacja to z pewnością wakacyjni faworyci mieszkańców Sądecczyzny. Tego lata zainteresowaniem cieszy się również Bułgaria i Albania – wynika z danych uzyskanych w sądeckich biurach podróży. Na popularność takich, a nie innych kraków wpływa piękna pogoda, ale również niska cena. Waha się ona zazwyczaj między dwoma, trzema tysiącami złotych za tydzień.

- Rodzice z dziećmi najczęściej odwiedzają Turcję ze względu na dużą ilość hoteli z kompleksami rekreacyjnymi dla najmłodszych - mówi jedna z przedstawicielek agencji turystycznych

-Klienci, którzy decydują się na podróż samochodem, wybierają Chorwację -  dodaje Wiesław Wyrostek z kolejnego biura podróży

Wielu sądeczan decyduje się również spędzić urlop nad polskim morzem. Najchętniej wypoczywają  w okolicach Gdańska lub na zachodnim wybrzeżu. Czas wypoczynku to średnio od siedmiu do czternastu  dni, jednak eksperci radzą, żeby zdecydować się na dziewięć, dziesięć dni. Urlop nie jest wtedy ani za krótki, ani za długi. 

Ci którzy jeszcze nie zdecydowali gdzie wyjechać, mogą przebierać w ofertach biur podróży. Ci, którzy tegoroczne wakacje postanowili spędzić w domu, mogą wędrować pięknymi szlakami Beskidu Sądeckiego.

Zosia Chomoncik [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)