Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
13/01/2020 - 11:30

W Urzędzie Gminy Rytro można w końcu płacić kartą

W Urzędzie Gminy Rytro można w końcu płacić kartą. To bardzo ważna informacja, bo na terenie całego ryterskiego jest tylko jeden bankomat. Ale na tym nie koniec dobrych wiadomości.

W Urzędzie Gminy Rytro można w końcu płacić kartą

Jak informuje Jan Kotarba terminal płatniczy już jest udostępniony w kasie Urzędu Gminy i kartą można dokonywać wszystkich płatności. Na razie gmina korzysta z rządowego programu „Polska bezgotówkowa”. – Ale nawet jeśli musielibyśmy coś do tego w przyszłości dopłacać, to i tak zainstalowanie terminala było nieuniknione. Bankomat mamy w gminie tylko jeden i trzeba też pamiętać o tym, że za wypłatę gotówki pobierana jest prowizja – komentuje wójt.

Zobacz też: W Rytrze to mają gest: dla mieszkańców karnet na narty trzy razy tańszy

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że kolejny terminal zainstalowano też na Hali Sportowej. Dlaczego to takie ważne? Bo wcześniej, by skorzystać z hali trzeba było płacić gotówką i wiązało się to z wystawianiem faktur. I do wójta docierały informacje, że wiele osób przez to zupełnie rezygnuje z aktywności w tym miejscu. Wprowadzenie płatności kartą ten problem całkowicie wyeliminuje a mieszkańcy Rytra – przede wszystkim ci niezrzeszeni w klubach sportowych – będą mogli grać tu w kosza, piłkę ręczną, siatkówkę i piłkę nożną.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)