Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
19/02/2021 - 12:50

W Urzędzie Gminy będzie winda. Podegrodzie jest liderem w łamaniu barier

Gmina Podegrodzie, choć już dziś jest liderem w tym zakresie, nadal modernizuje swoje obiekty tak, by zlikwidować w nich wszystkie bariery architektoniczne. Teraz trwa znakowanie placówek oświatowych tabliczkami w języku Braille’a i już ruszyły przygotowania do przebudowy wejścia do Urzędu Gminy i budowy w nim windy.

W Urzędzie Gminy będzie winda. Podegrodzie jest liderem w łamaniu barier

O tym, że już we wszystkich szkołach w zarządzie gminy Podegrodzie, przedszkolach i żłobkach są kolejno: podjazdy dla niepełnosprawnych, schodołazy a nawet windy pisaliśmy już szczegółowo w publikacji Schodołazy są już we wszystkich szkołach w tej gminie. Co to takiego?

To jednak nie ostatnie słowo władz samorządu. – Jeśli chodzi o placówki oświatowe, to jesteśmy już na półmetku w montażu tabliczek informacyjnych z napisami w języku Braille’a. We wszystkich przedszkolach takie tabliczki już są, w szkołach są właśnie instalowane. Przedsięwzięcie finansowane jest z projektu Super Szkoła. Jednocześnie dyrektorzy szkół już są w trakcie przebudowy ich stron internetowych, tak by te też były dostosowane do potrzeb osób niewidzących – obrazuje wójt Stanisław Banach.

Zobacz też: W Podegrodziu mobilizacja: kra spiętrzona na rzece zagroziła mostowi i drodze

- Po zakończeniu prowadzonych obecnie inwestycji, mam tu na myśli między innymi przebudowę byłej siedziby szkoły rolniczej, chcemy też przebudować wejście do Urzędu Gminy: zrobić podjazdy, zainstalować windę i oczywiście dostosować też odpowiednio parking pod urzędem – zapowiada samorządowiec.

- Środki na ten cel będziemy chcieli pozyskać z PFRON, gdzie już złożyliśmy wniosek o dofinansowanie na windę we wspomnianej szkole. Współpraca z PFRON, z dyrektor Martą Mordarską, układa nam się naprawdę dobrze, liczymy więc na to, że uda nam się zrealizować wszystkie nasze założenia związane z likwidacją barier architektonicznych na terenie naszej gminy – zaznacza na zakończenie. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu