Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
08/07/2020 - 16:45

W tym budynku sądeckiego szpitala pojawią się pacjenci. Co tutaj będzie?

W dawnym pawilonie ginekologiczno-położniczym Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu prace związane z modernizacją i kompleksowym remontem obiektu idą pełną parą.

Jesienią w tym budynku zaczną działać cztery oddziały, w tym dwa, które do tej pory nie funkcjonowały w strukturach sądeckiego szpitala.

Do wyremontowanego dawnego pawilonu ginekologiczno-położniczego przeniosą się oddziały: pulmonologiczny i psychiatryczny, ale też zaczną działać nowe – oddział geriatrii i rehabilitacji.

Goszczący wczoraj w Nowym Sączu marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski zaznaczył, że jeśli prace remontowe będą posuwały się w tak szybkim tempie to najprawdopodobniej we wrześniu wyremontowany pawilon zostanie otwarty. Zmodernizowany budynek będzie oczywiście przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Remont obejmujący w dużej mierze przebudowę sporej części tego obiektu, tak, aby spełniał wszystkie obowiązujące standardy medyczne pochłonie ponad 8 mln złotych, natomiast doposażenie obiektu w specjalistyczny sprzęt będzie kosztowało jeszcze około 1,5 mln złotych.

Równolegle z remontem pawilonu zostaną również stworzone przy budynku miejsca parkingowe w ramach ostatniego, czwartego etapu modernizacji szpitalnych dróg wewnętrznych.  

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu