Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
30/11/2022 - 13:30

W Tęgoborzy stanął nowy przystanek. Postawienie go było trudniejsze, niż mogłoby się wydawać

Miesiąc przed zakończeniem tego roku został oddany do użytku przystanek położony przy jednej z zatoczek autobusowych, wzdłuż drogi krajowej nr 75. Mieszkańcy Sądecczyzny, którzy korzystają z lokalnych linii autobusowych i podróżują do Krakowa będą mogli schronić się pod wiatą przed deszczem i śniegiem.

W listopadzie zakończone zostały roboty budowlane związane z budową wiaty przystankowej w Tęgoborzy (gmina Łososina Dolna). – Wbrew pozorom nie była to inwestycja łatwa do wykonania, szczególnie, że prace projektowe i przygotowanie odpowiednich ustaleń trwały naprawdę długo – czytamy na stronie internetowej urzędu gminy.

Okazuje się, że aby mieszkańcy mogli cieszyć się nowym, zadaszonym przystankiem przy zatoce autobusowej, gmina jako inwestor musiała spełnić wiele wymogów formalnych, między innymi uzgodnić ten pomysł z zarządcą drogi krajowej nr 75, czyli z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, opracować projekt tymczasowej organizacji ruchu w tamtym miejscu na czas robót budowlanych oraz złożyć wniosek do zarządcy drogi w celu zawarcia porozumienia dotyczącego użyczenia gruntu, który obecnie w części zajmuje przystanek.

Czytaj też: Kolejny szczebel drabiny samorządowej pokonany. Czy w końcu udostępnią Most Jana Stacha dla zwiedzających?

Koszt inwestycji, czyli ponad 60 tys. zł, w całości udało się pokryć z budżetu gminy Łososina Dolna. – Mieszkańcy korzystający z usług komunikacji zbiorowej w Tęgoborzy mogą już bezpiecznie schronić się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi pod nową wiatą przystankową – powiadomił lokalną społeczność gospodarz gminy, Andrzej Romanek.

Niestety, niszczenie przystanków autobusowych, oklejanie ich reklamami, wydrapywanie wulgarnych napisów i uszkadzanie pobliskich koszy na śmieci i ławek nie należy do rzadkości. Dlatego wójt apeluje o utrzymanie wiaty w należytej czystości i porządku. – Dbajmy o nasze wspólne dobro – dodaje. ([email protected], fot. UG Łososina Dolna)Dziękujemy za przesłanie błędu