Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
28/12/2019 - 20:00

W Starym Sączu w Mostkach naprawisz rower na trasie za darmo

Gdy w gronie znajomych rowerzystów stwierdziłam ostatnio: dajcie spokój z rowerami, teraz pora na sanki i narty ofuknęli mnie mocno. I chyba mieli rację a najlepszym tego przykładem jest kolejna niespodzianka, którą z myślą o rowerzystach właśnie uruchomiono w gminie Stary Sącz.

W Starym Sączu w Mostkach naprawisz rower na trasie za darmo

Niby przez ostatnie dni coś tam popruszyło, niby są w końcu na Sądecczyźnie miejsca, w których można poszusować na nartach czy przejechać się na sankach. Ale w gminie Stary Sącz już wybiegają do czasu, w którym szukając możliwości aktywnego wypoczynku znów przede wszystkim będziemy wsiadać na rowery. Dzięki zaangażowaniu stowarzyszenia „Mostki Razem” i wsparciu jednego ze znanych w Polsce banków przy trasie VeloDunajcec w Mostkach zainstalowano już stację do naprawy rowerów.

Zobacz też: Rowerzyści odkorkowują drogi, więc nie serwujmy im błota na ich trasach!

W Starym Sączu w Mostkach naprawisz rower na trasie za darmo

- Jest tu pompka, klucze i wszystko to, co jest potrzebne do naprawy roweru a z korzystać z tego można całkowicie nieodpłatnie – mówi nie kryjąc satysfakcji Janina Bawełkiwiecz, sołtys miejscowości Mostki. Sołtys nie ukrywa, że inspirację dla starań o pozyskanie środków na budowę stacji znalazła już dwa lata temu w Iwoniczu-Zdroju, gdzie podobne udogodnienia funkcjonują już od 2016 roku. Bawełkiewcz zastrzega jednak, że montażu stacji nie udałoby się sfinalizować bez pomocy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. - Za co ogromnie dziękujemy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: FacebookDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)