Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 23 listopada. Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
07/03/2017 - 11:30

W sądeckim szpitalu rok pod znakiem inwestycji. Budowa pawilonu ginekologicznego jeszcze w tym roku?

Kilka dni temu w Szpitalu im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu ruszyła rozbudowa jednego z kluczowych oddziałów – Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Okazuje się, że nie będzie to jedyna inwestycja, jaka będzie realizowana w tym roku w tej placówce medycznej. W ostatnim kwartale 2018 roku ma zacząć się budowa nowego pawilonu ginekologicznego.

- Takie są plany – powiedział portalowi Sądeczanin.info Artur Puszko, dyrektor sądeckiego szpitala. – Chcielibyśmy bardzo, aby ta wyczekiwana inwestycja ruszyła. Mam nadzieję, że uda się ją zakończyć w przyszłym roku i oddać do użytku.

Nowy pawilon ginekologiczny zostanie wybudowany na miejscu pralni, która zostanie wyburzona. Pralnia od kilku już lat nie funkcjonuje.

Nowy pawilon ginekologiczno-położniczy będzie połączony przewiązką z Centrum Onkologii.

Do wybudowanego obiektu przeniesione zostaną oddziały: ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny z intensywną terapią, a także oddział ginekologii onkologicznej.

Zobacz także: Nowy pawilon ginekologiczno-położniczy bliżej szpitala. Wyższy komfort rodzenia

Dotychczasowy pawilon ginekologiczno–położniczy, który został wzniesiony ćwierć wieku temu, jak zapewnia dyrektor sądeckiego szpitala, nie będzie stał pusty.

- Budynek ten będzie musiał przejść kapitalny remont – mówi dyrektor Puszko. – Do odnowionego obiektu przeniesiemy oddziały: psychiatrii (z innego budynku znajdującego się na terenie szpitala) i pulmonologii. Natomiast do budynku, w którym obecnie mieści się oddział psychiatrii przeniesiemy oddział zakaźny z Dąbrowy.

Czy to koniec szpitalnych inwestycji? Z pewnością nie. Na kapitalny remont czekają jeszcze oddziały: pediatrii, chorób wewnętrznych, chirurgii dzieci i laryngologii.

- Może uda się też w tym roku wyremontować dwa z nich – dodaje dyrektor sądeckiego szpitala.

(MACH), Fot. (MACH)Dziękujemy za przesłanie błędu