Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
11/08/2021 - 12:30

W Rytrze mają dość bandytów, co szkodzą reputacji gminy

Do wyjątkowo paskudnego incydentu doszło w minioną niedzielę, 8 sierpnia w Rytrze. Dwóch pijanych uszkodziło auto gości jednej z restauracji. Gdy interweniowała wezwana policja, jeden miał rzucić w funkcjonariusza butelką.


Społeczność Rytra już od dłuższego czasu mówi "nie" podobnym, chuligańskim wybrykom. W maju zeszłego roku jakiś menel podpalił drewnianą wiatę na przystanku autobusowym. Konstrukcja warta kilkanaście tysięcy spłonęła doszczętnie.

Kilka tygodni później inny lub ten sam bandyta podpalił w Suchej Strudze wóz należący do wozaka, który odbierał nim odpady z przysiółków, do których nie można dojechać ciężarowym samochodem. To zdarzenie postawiło na nogi całą ryterską społeczność. Tym razem miejscowi nie ograniczyli się jedynie do haseł oburzenia czy współczucia, ale jeszcze tego samego dnia jeden z nich zorganizował zrzutkę na nowy wóz dla poszkodowanego. Odzew był natychmiastowy. Prawie sto osób udostępniło informację o akcji na Facebooku a 70 zasiliło specjalnie utworzone konto. W sumie zebrano ponad 4 200 zł.

Kolejne akty wandalizmu to uszkodzenie lustra na skrzyżowaniu, barierki na przepuście i koszy na śmieci. Nie dziwi zatem, że to, co wydarzyło się w minioną niedzielę przelało czarę goryczy.

- W niedzielę jacyś pijani mężczyźni uszkodzili samochody stojące na parkingu, rzucali kamieniami, awanturowali się ze wszystkimi, a potem, jak przyjechała policja, jeden z nich nawet rzucił butelką w policjanta! To już przechodzi ludzkie pojęcie. To czynna napaść na funkcjonariusza! Za takie coś powinno być bezwzględnie więzienie. Musicie to państwo nagłośnić i napiętnować – zaalarmował nas jeden z mieszkańców.

Brzmi bardzo poważnie. Okazuje się, że wandale rzeczywiście uszkodzili samochód - jeden, a nie kilka, należący do gości lokalu, którzy bawili się w niedzielę na poprawinach. Sprawa została zgłoszona natychmiast na policję a że niemal całe zajście miało miejsce właśnie na terenie hotelu, to policja już wystąpiła do gospodarzy o udostępnienie nagrań z monitoringu. Menadżerka obiektu w pełni zgadza się z miejscowymi – ta sprawa nie może ujść sprawcom na sucho, mężczyźni muszą zostać surowo ukarani. W końcu Rytro żyje przede wszystkim z turystów i przyjezdnych i trzeba zrobić wszystko, by ci się czuli tu bezpieczni. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu