Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
31/07/2020 - 14:35

W Rytrze będą wybory uzupełniające. Dwie radne zrzekły się mandatu

17 lipca dwie ryterskie radne: Ewa Barczyk i Bożena Bołoz zrezygnowały z pełnienia tej funkcji. Tym samym trzeba będzie w gminie Rytro zorganizować wybory uzupełniające.

W Rytrze będą wybory uzupełniające. Dwie radne zrzekły się mandatu

Sam wójt nie chciał w żaden sposób komentować decyzji radnych, z których jedna, Ewa Barczyk pełni też funkcję szefowej komisji infrastruktury. Obie startowały w wyborach z listy KWW Jana Kotarby, czyli właśnie wójta. Dziś Barczyk mówi tylko: – Moja rezygnacja podyktowana jest względami osobistymi. Pragnę podkreślić, że wypełniając funkcję radnego w swoim działaniu liczyła się z treścią roty ślubowania, którą złożyłam obejmując mandat. Zawsze kierowałam się dobrem naszej gminy i jej mieszkańców. Pragnę serdecznie podziękować całej radzie oraz włodarzom obecnej i poprzedniej kadencji za te prawie 6 lat współpracy.

Zobacz też: Wójt Rytra zdrowy! Co z wynikami testów na COVID-19 urzędników z gminy?

- Szczególne podziękowania kieruję do moich wyborców i mieszkańców Rytra za to, że mogłam na nich liczyć, za pomoc w realizacji wspólnych pomysłów. Mam nadzieję, że jeszcze nie jedno przed nami, ale już na płaszczyźnie pracy społecznej i prywatnej. Słowo „przepraszam” kieruję do tych, których moja decyzja uraziła i bardzo proszę o jej uszanowanie – komentuje życząc jednocześnie pozostałym radnym podejmowania tylko właściwych, dobrych decyzji oraz pracy w zgodnej atmosferze.

Podobny powód rezygnacji – czyli względy osobiste – podaje w rozmowie z Sądeczaninem również Bożena Bołoz.

Jak będą wyglądały same wybory uzupełniające i jak będzie wyglądało ich kalendarium napiszemy w osobnej publikacji. 

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu