Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
12/03/2020 - 19:15

W Podegrodziu daleko do koronawirusowej paniki

Wójt Stanisław Banach cały czas bacznie obserwuje rozwój sytuacji związanej z zagrożeniem związanym przez koronawirus, ale nie ukrywa, że najważniejsze dla niego jest to, że sami mieszkańcy gminy również dalecy są od koronawirusowej paniki.

Wszystkie zalecenia wojewody związane z wprowadzeniem w Polsce „społecznej kwarantanny” są już w gminie wdrożone – szkoły, przedszkola i wszystkie pozostałe instytucje oświatowe i kulturalne są już zamknięte a imprezy odwołane. Urząd Gminy działa jak zawsze, ale na stronie internetowej urzędu już pojawił się komunikat o treści:

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie mieszkańców, uprzejmie prosimy o rozważenie możliwości ograniczenie osobistego załatwiania spraw administracyjnych bezpośrednio w Urzędzie oraz jednostkach podległych. Sprawy w miarę możliwości można załatwić w formie korespondencji tradycyjnej, elektronicznej, poprzez kontakt telefoniczny lub za pomocą platformy www.obywatel.gov.pl.
KONTAKT do Urzędu Gminy Podegrodzie oraz do poszczególnych referatów
tel. /18/ 445-90-33; 41; 66  fax /18/445-90-51
email: [email protected]
[email protected]
Adres ESP (Elektronicznej Skrzynki Podawczej) na platformie ePUAP
Wnioski i formularze
Zakład Gospodarki Komunalnej
Ośrodek Pomocy Społecznej
Zachęcamy do regulowania zobowiązań finansowych za pomocą bankowości elektronicznej. Informację o kwocie oraz zaległościach mogą Państwo uzyskać telefonicznie.

- Nasi mieszkańcy przyjęli tę sytuację ze zrozumieniem i spokojem i osób, które odwiedziły dziś nas Urząd Gminy było zaledwie kilka. Byłem też dzisiaj w terenie, jeździłem po gminie i zauważyłem, że naszej młodzieży też nie widać, co oznacza, że młodzi ludzie również dostosowali się do zaleceń o ograniczeniu kontaktów. Na dziś nasi mieszkańcy naprawdę spisują się na medal – mówi z przekonaniem Banach.

- Jutro mamy też spotkanie z sołtysami i będziemy robić rozeznanie jakie są potrzeby w poszczególnych miejscowościach jeśli chodzi o zorganizowanie pomocy osobom starszym i samotnym w robieniu zakupów i innych niezbędnych sprawunków – dodaje wójt.

Właściwą ilość maseczek ochronnych pracownicy gminnego wydziału zarządzania kryzysowego zakupili już półtorej tygodnia temu, jeszcze jak kosztowały ok. 80 groszy za sztukę, więc i tu samorządowiec nie ma powodów do zmartwień. Podobnie zresztą jest ze wszystkimi zalecanymi środkami dezynfekującymi i rękawiczkami.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)