Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
20/09/2023 - 13:05

W Nowym Sączu usunęli szlabany, zamontowali znak „stop”. Posypią się mandaty?

Na ulicy Krakowskiej w Nowym Sączu jakiś czas temu zostały zdemontowane szlabany kolejowe. W ich miejscu stanął znak "stop". Ta zamiana wywołała oburzenie niektórych kierowców, którzy twierdzą, że przez to korki w tym miejscu będą jeszcze większe i posypią się mandaty. Dlaczego?

Początkiem września na trasie kolejowej Klęczany – Nowy Sącz ruszyły prace budowlane związane z modernizacją tego odcinka. Istniejące elementy torów, obiektów inżynieryjnych zostaną rozebrane. W zamian wybudowana będzie nowa infrastruktura kolejowa, w tym m.in. tory wraz z siecią trakcyjną, obiekty inżynieryjne oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

Istotny zakres prac stanowi przebudowa stacji Marcinkowice oraz przystanków Nowy Sącz Chełmiec i Nowy Sącz Miasto. Powstaną na nich nowe, wyższe perony, ułatwiające wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Przejście podziemne, winda i dojścia ułatwią dostęp do kolei wszystkim podróżnym. Zwiększy się dostępność komunikacyjna, zapewniony będzie komfort, bezpieczeństwo w połączeniach regionalnych, a także dalekobieżnych.

W związku z prowadzonymi pracami, na niektórych przejazdach kolejowych m.in. na ul. Krakowskiej w Nowym Sączu, kilka tygodni temu usunięte zostały szlabany kolejowe, a w ich miejscu stanął znak "stop". Ta zamiana wywołała oburzenie niektórych osób.

- Nie rozumiem, dlaczego zlikwidowane zostały szlabany. O ile w innych miejscach może jest to uzasadnione, o tyle na ulicy Krakowskiej codziennie jest bardzo duży ruch, a znak „stop” sprawia, że korki są jeszcze większe – żali się nasz Czytelnik.  


- Każdy kierowca zanim wjedzie na przejazd kolejowy powinien zatrzymać się i upewnić, czy nie nadjeżdża pociąg. Gdy tego nie zrobi, może się to skończyć dla niego mandatem, bo kto wie, czy gdzieś w pobliżu nie czają się policjanci – dodaje.

Rzeczywiście ruch na ulicy Krakowskiej w Nowym Sączu w ciągu całego dnia, a szczególnie w godzinach szczytu, jest bardzo duży. Zarówno w kierunku Nowego Sącza, jak i Chełmca tworzą się korki, a teraz, gdy został postawiony "stop", to są one jeszcze większe. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, za niezatrzymanie się przed stopem grozi 300 złotych mandatu i 6 punktów karnych. 

([email protected] Fot. Czytelnik, PKP Polskie Linie Kolejowe)Dziękujemy za przesłanie błędu