Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
08/05/2019 - 15:55

W Nowym Saczu turystów brakuje, bo jest za mało parkingów?

Po publikacji artykułów o pustych lokalach w centrum Nowego Sącza oraz parkingu na ulicy Piotra Skargi napisał do nas czytelnik, który poruszył temat rozwiązań ruchu drogowego. Rozważa, jak można te kwestie usprawnić między innymmi pod kątem turystów.

- „Smutna wizytówka Nowego Sącza. Centrum miasta wymiera", to trafny artykuł - pisze czytelnik. -  Powody takiego stanu rzeczy opisaliście nieświadomie, chociażby w artykule „Parkingowa łamigłówka przy ulicy Piotra Skargi" Moim skromnym zdaniem, podstawowym problemem tego rejonu jest jego odcięcie od potencjalnego klienta (turysty), wskutek kuriozalnych decyzji dotyczących organizacji ruchu drogowego

Zobacz: Smutna wizytówka Nowego Sącza. Centrum miasta wymiera

To przez rozwiązania komunikacyjne brakuje w Nowym Sączu turystów? Taką tezę stawia autor listu do redakcji.

- Zaparkowanie pojazdu w rejonie między ul. Lwowską, a ul. Tadeusza Kościuszki jest wyzwaniem nawet dla miejscowych. Jak więc w tym miejscu odnajdzie się turysta? Nie pojmuję dlaczego wzdłuż bulwarów Narwiku (również od strony rzeki), vis-a-vis Rynku, jest tak mało miejsc parkingowych. Zamiast otworzyć dla przyjezdnych teren przy Kamienicy, Rynku Maślanym i Rynku, zamyka się go bezsensownym labiryntem rozwiązań drogowych i brakiem parkingów. Bulwary wtedy stają się atrakcją, gdy można się tam ulokować. W innym przypadku Kamienica staje się jedynie niedostępnym kanałem - dodaje.

- Nie rozumiem (to jeden przykład) dlaczego przy plantach, na ulicy Jana Długosza nie uregulowano kwestii tamtejszego parkingu. Obecne, krytykowane od wielu lat rozwiązanie, jest po prostu nierozsądne. Drugi pas ruchu nigdy, powtarzam NIGDY nie jest zwolniony przez parkujących. Zamiast usytuować tam skośny parking dla dziesiątków aut, tworzy się pułapkę parkingową ku uciesze straży miejskiej. Bezwładność służb miejskich jest w tym zakresie ogromna - sugeruje czytelnik.

Zobacz: Parkingowa łamigłówka przy ulicy Piotra Skargi

- Jeżeli w Nowym Sączu w ciągu np. 10 lat liczba zarejestrowanych pojazdów wzrasta o 30 proc, to ambicją służb miejskich winno być „wykrojenie" proporcjonalnej ilości miejsc parkingowych - czytamy w mailu.

Sugestie od czytelnika przesłaliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg i zapewniono nas, że będzie odpowiedź.

MŚ ([email protected]). Fot. archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe