Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
03/09/2018 - 17:30

W Nowym Sączu są już nowe autobusy. Zobacz pełen komfort na kółkach! [ZDJĘCIA]

Siedem z 24 nowoczesnych miejskich autobusów marki MAN, które kupiło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu dotarło już do siedziby firmy. Jako pierwsi zobaczyliśmy wnętrza pojazdów.

Przetarg na dostawę do Nowego Sącza łącznie trzydziestu nowych, niskopodłogowych autobusów z silnikiem diesla wygrała firma MAN Truck & Bus Polska. Złożyła korzystniejszą ofertę od drugiej firmy Solaris Bus & Coach.

Przypomnijmy, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne  wzbogaci się o

24  autobusy klasy MAXI oraz 6 autobusów klasy MIDI. Wartość zamówienia zamyka się kwotą ponad 32,6 mln złotych

Producent pojazdów – firma MAN dostarczyła już do Nowego Sącza pierwsze pojazdy. Jest ich na razie siedem. Stoją na terenie zajezdni MPK.

Pojazdy, które zaoferował MAN to Lion`s City.

- W tym roku producent dostarczy nam 24 dwunastometrowe autobusy – mówi Andrzej Górski, prezes MPK w Nowym Sączu.  – Na placu stoi już siedem. Pojazdy te muszą zostać odebrane. Komisja sprawdza, czy ich wyposażenie jest zgodne ze specyfikacją zamówienia. Mam nadzieję, że szybko się z tym uporamy i te nowoczesne autobusy wyjadą na ulice Nowego Sącza. Kolejne będziemy otrzymywali sukcesywnie. W przyszłym roku dotrze do nas sześć kolejnych autobusów nieco krótszych, bo dziesięciometrowych. Firma MAN, która wygrała przetarg jest jedną z najlepszych, jeśli chodzi o produkcję autobusów, które świetnie sprawdzają się w miejskiej komunikacji.

Nowe autobusy miejskie, które już niebawem wyjadą na ulice Nowego Sącza, jak zapewnia prezes Górski, są pojazdami z „najwyższej półki”.

- Autobusy Lion`s City są świetnie wyposażone – dodaje szef MPK w Nowym Sączu. – Stanowisko pracy kierowców jest bardzo nowoczesne, z pełnymi udogodnieniami. Kabina kierowcy jest klimatyzowana, fotel wentylowany i amortyzowany. Będzie go można bardzo łatwo ustawić. Warunki pracy dla kierowców będą komfortowe. Jest to bardzo ważne, bo kierowcy spędzają mnóstwo godzin za kółkiem.

Autobusy, które zaczęła dostarczać forma MAN są również klimatyzowane. Posiadają przyciemniane szyby, co zwiększy komfort podróży dla pasażerów. W tych pojazdach znajduje się oczywiście miejsce dla wózków inwalidzkich. Miejsce to może być także wykorzystywane przez osoby podróżujące w autobusie z wózkami dziecięcymi.

Autobusy Lion`s City są niskopodłogowe. Odległość od podłogi autobusu do poziomu jezdni wynosi 32 cm.

- Pojazdy te są wyposażone w systemy EKAS – dodaje prezes Górski. – Jeśli okaże się, że ktoś na przystanku będzie miał problemy z wyjściem, bądź wejściem, albo wjechaniem do pojazdu to kierowca może obniżyć jeszcze podłogę autobusu przy drzwiach wejściowych.

Prezes MPK zaznacza, że po zrealizowaniu tego kontraktu flota miejskich autobusów będzie w stu procentach niskopodłogowa. Koszt takiego autobusu po przetargu zamknął się kwotą 840 tys. złotych (netto). W pojeździe może podróżować ponad 90 pasażerów.

- Kiedy zakończymy procedurę odbioru to wtedy będziemy pojazdy będziemy rejestrować, ubezpieczać i wypuszczać na ulice Nowego Sącza. – Myślę, że nowe autobusy pojawią się na nich jesienią tego roku.

i.michalec@sadeczanin.info, Fot. IM.

Nowe autobusy MAN są już w Nowym Sączu
Nowe autobusy MPK są już w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu