Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
28/06/2022 - 13:15

W Nowym Sączu intensywnie z tym walczyli. Mnóstwo mandatów za łamanie obostrzeń

Tysiące razy w ciągu całego 2021 roku interweniowali w Nowym Sączu strażnicy miejscy. Mandaty nakładane były m.in. za łamanie porządku publicznego, wykroczenia przeciwko zdrowiu czy nieprzestrzeganie obostrzeń koronawirusowych. Sprawdziliśmy, jak to wygląda od strony statystycznej.

Na terenie Nowego Sącza nie brakowało w 2021 roku różnego rodzaju wykroczeń. Na przestrzeni 12 miesięcy Straż Miejska ponad 10 tysięcy razy interweniowała czy przeprowadzała kontrole. Sprawdziliśmy, czego konkretnie dotyczyły te działania. Dane można znaleźć w niedawno przygotowanym raporcie o stanie miasta.

Ponad 3 tysiące razy strażnicy miejscy interweniowali w sprawach dotyczących kodeksu wykroczeń (były to m.in. wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, zdrowiu, urządzeniom pożytku publicznego czy porządkowi i spokojowi publicznemu). Nałożyli 965 mandatów, których suma wyniosła 93 tysiące złotych

Strażnicy interweniowali też w sprawie wykroczeń zawartych w ustawach o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, utrzymaniu czystości i porządku w gminach czy ustawie o odpadach. Łączna suma wszystkich mandatów wyniosła 125 tysięcy złotych.

To jednak nie wszystko. W 2021 roku straż miejska usuwały pojazdy z drogi (4), doprowadzały osoby do Izby Wytrzeźwień lub mieszkań (100), zabezpieczała miejsca przestępstw (17) czy chroniła obiekty komunalne i użyteczności publicznej (550).

Najwięcej zgłoszeń od mieszkańców dotyczyło zakłócania porządku i spokoju, zagrożenia na drogach, ochrony środowiska i zwierząt. Strażnicy podejmowali też interwencję dotyczące łamania obostrzeń koronawirusowych. 145 osób otrzymało w związku z tym mandaty, a 146 zostało pouczonych.

Niestety, niedawno napłynęły bardzo smutne informacje. W wieku 69 lat zmarł komendant Straży Miejskiej – Ryszard Wasiluk. Na sesji Rady Miasta minutą ciszy jego pamięć uczcili sądeccy radni. Wpis wspominający komendanta zamieścił także prezydent Ludomir Handzel. Więcej piszemy o tym TUTAJ. ([email protected], fot.: SS/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu